Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Łodzi z dnia 29 lipca 2016 r., sygn. I SA/Łd 557/16

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział I w składzie następującym: Sędzia WSA Cezary Koziński po rozpoznaniu w dniu 29 lipca 2016 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi Ł. G. i M. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości za 2010 r. postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 17 maja 2016 r. Ł. G. i M. G. wnieśli skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z [...] r. w przedmiocie ustalenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości za 2010 r.

Wraz ze skargą złożony został wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że prowadzona przez strony firma o profilu cukierniczym jest jedynym źródłem utrzymania rodzin braci Ł. i M. G.oraz ich rodziców. Uzyskiwany dochód uzależniony jest od obrotów firmy, a w ostatnich miesiącach wynosił on średnio od 2000 do 2500 brutto, z czego należało jeszcze uiszczać opłaty za wynajmowane mieszkanie, utrzymanie rodziców oraz inne podstawowe opłaty. Ponadto skarżący wskazali, że nie posiadają żadnych oszczędności, a w wyniku przeprowadzanych prac przebudowy ul. A. przy której prowadzona jest działalność gospodarcza ponieśli ogromne straty finansowe, które doprowadziły do zamknięcia pozostałych punktów sprzedaży oraz powstania ogromnych zobowiązań finansowych, które teraz zmuszeni są spłacać w postępowaniach komorniczych w miarę możliwości. W tej sytuacji skarżący wskazali, że egzekucja pieniężna wynikająca z zaskarżonej decyzji, opiewająca na znaczną sumę pozbawi podatników i ich firmę płynności finansowej, uniemożliwi jej dalsze prowadzenie i doprowadzi do konieczności zaprzestania jej prowadzenia, co będzie stanowiło trudny a wręcz nieodwracalny skutek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00