Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 maja 2016 r., sygn. V SA/Wa 3180/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marek Krawczak Sędziowie: WSA Krystyna Madalińska-Urbaniak (spr.) WSA Bożena Zwolenik Protokolant starszy sekretarz sądowy Artur Dobrowolski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 maja 2016 r. sprawy ze skargi M. P. Stacja Paliw Płynnych i Gazowych "[...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] maja 2015 r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym: oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi M. P. prowadzącego działalność gospodarczą po nazwą [...] "[...]" M. P. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w [...] z [...] maj 2015 r. nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego [...] w [...] nr [...] z [...].03.2015 r. określająca zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za okres rozliczeniowy październik 2014 r. w wysokości 6.013,00 zł.

Przedmiotowa decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym:

Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. postanowieniem nr [...] z dnia [...].01.2015 r. wszczął z urzędu postępowanie podatkowe wobec M. P.prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą [...] "[...]" M. P. w sprawie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu posiadania wyrobów akcyzowych - oleju napędowego, który nie spełniał wymagań jakościowych - znajdujących się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy.

Postępowanie zostało wszczęte w związku w wynikami kontroli, przeprowadzonej przez [...] Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej u Podatnika w dniach 8 i 23 października 2014 r. na stacji paliw w [...], ul. [...]

W dniu 8.10.2014r. pobrano próbki z partii 3300 litrów oleju napędowego. W wyniku przeprowadzonych w Specjalistycznym Laboratorium Badania Paliw i Produktów Naftowych Chemii Gospodarczej UOKiK z siedzibą w [...] badań stwierdzono, że badana próbka nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 9 grudnia 2008 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2013r., poz. 1058), ze względu na zaniżony parametr temperatury zapłonu. Zgodnie z wymaganiami jakościowymi określonymi w ww. rozporządzeniu, temperatura zapłonu powinna wynosić powyżej 55°C (z uwzględnieniem tolerancji 52,9°C), w wyniku badania stwierdzono, że temperatura zapłonu wynosi 49,5°C.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00