Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 maja 2016 r., sygn. VII SA/Wa 488/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Włodzimierz Kowalczyk, , Sędzia WSA Mirosława Kowalska (spr.), Sędzia WSA Maria Tarnowska, , Protokolant ref. Piotr Czyżewski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 maja 2016 r. sprawy ze skargi P. Z. o wznowienie postępowania sądowego w sprawie o sygn. akt VII SA/Wa 2439/14 zakończonej wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 marca 2015 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Sąd rozpoznawał skargę P. Z. (nadaną w dniu 15 lutego 2015r.) o wznowienie postępowania sądowego zakończonego wyrokiem z dnia 17 marca 2015r., w sprawie o sygn. akt VII SA/Wa 2439/14. Wyrokiem tym oddalona została skarga P. Z. na decyzję Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia [...] września 2014r., znak [...], którą organ utrzymał w mocy własną decyzję z dnia [...]czerwca 2014 r., znak: [...] stwierdzającą, że decyzja Ministra Infrastruktury z dnia [...] października 2011 r., znak: [...] - utrzymująca w mocy decyzję Wojewody [...] nr [...] z dnia [...] września 2010 r., o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - wydana została z naruszeniem prawa oraz stwierdzającą, że stosownie do przepisu art. 146 § 2 k.p.a. nie uchyla się ww. decyzji ponieważ w wyniku wznowienia postępowania mogłaby zapaść wyłącznie decyzja odpowiadająca w swej istocie decyzji dotychczasowej.

Skarżący powołał się na wykrycie takich okoliczności, środków dowodowych, które mogłyby mieć wpływ na wynik sprawy a z których strona nie mogła skorzystać w poprzednim postępowaniu. Stwierdził, że kontrolowane przez Sąd decyzje zapadły bez wiedzy o istotnym postanowieniu Wojewody [...] z dnia [...] października 2010 r. znak: [...] o sprostowaniu oczywistej omyłki pisarskiej w decyzji Wojewody [...]nr [...] z dnia [...] września 2010 r., znak: [...]. Postanowienie to nie było dołączone do akt administracyjnych, którymi dysponował Sąd, a wcześniej organ drugiej instancji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00