Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 20 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Sz 49/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Strzelecka-Kuligowska (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Stefan Kłosowski,, Sędzia WSA Arkadiusz Windak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Skrzetuska-Gajos, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 20 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi Spółki A. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zezwolenia na czasowe zajęcie części nieruchomości I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. zasądza od Wojewody Z. na rzecz strony skarżącej Spółki A. kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. nr [...] Starosta na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013 r., poz. 267 ze zm.) oraz art. 124b oraz art. 126 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2015 r. poz. 782 ze zm.) po rozpoznaniu wniosku Spółki udzielił Spółce zezwolenia na czasowe zajęcie pomieszczenia przynależnego do lokalu będącego własnością R. I. oraz A. Iw. znajdującego się w budynku nr [...] posadowionym na działce nr [...] w miejscowości [...], na okres nie dłuższy niż 7 dni, licząc od dnia zajęcia nieruchomości, w celu usunięcia i naprawy uszkodzonych łączy telekomunikacyjnych. Jednocześnie organ zobowiązał wnioskodawcę do przywrócenia ww. pomieszczenia do stanu poprzedniego niezwłocznie po zakończeniu czynności związanymi z usunięciem i naprawą uszkodzonych łączy telekomunikacyjnych, a za ewentualne powstałe szkody w wyniku zajęcia nieruchomości do wypłaty odszkodowania. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Od powyższej decyzji R. i A. Iw. wnieśli odwołanie zarzucając jej:

- rażące naruszenie art. 7, art. 76 § 1, art. 77 § 1 i art. 80 Kpa polegające na niewyczerpującym rozpatrzeniu materiału dowodowego sprawy i jego dowolnej ocenie wyrażającej się tym, że na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego organ uznał, że spełniona została przesłanka braku zgody odwołujących na realizację usunięcia i naprawy uszkodzonych łączy telekomunikacyjnych,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00