Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 17 lutego 2016 r., sygn. I SA/Go 501/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski (spr.) Sędzia WSA Krystyna Skowrońska-Pastuszko Protokolant Sekretarz sądowy Anna Szymczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 lutego 2016 r. sprawy ze skargi R.J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do grudnia 2008 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
Skarżący, R.J., złożył skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...]. Zaskarżona decyzja uchylała w części decyzję Urzędu Kontroli Skarbowej z [...] czerwca 2015 r. w przedmiocie określenia skarżącemu zobowiązania w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2008 r. Organ odwoławczy uchylił decyzję organu pierwszej instancji za miesiące od lutego do sierpnia i od października do września 2008 r., jednocześnie określił za wskazane miesiące zobowiązanie w podatku od towarów i usług w innej, niższej wysokości niż uczynił to organ pierwszej instancji. W pozostałym zakresie za miesiące styczeń i wrzesień 2008 r. Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzje organu pierwszej instancji.
Zaskarżona decyzja wydana zostało po przeprowadzeniu postępowania kontrolnego wszczętego przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej wobec Skarżącego. W wyniku przeprowadzonego postępowania kontrolnego stwierdzono nieprawidłowości, które miały wpływ na powstanie zobowiązania w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do grudnia 2008 r. Organ kontroli skarbowej ustalił, że w kontrolowanym okresie R.J. prowadził działalność handlową polegającą na oferowaniu i sprzedaży nowych telefonów komórkowych, które zostały nabyte w niemieckich sieciach handlowych, w celu dalszej odsprzedaży za pośrednictwem portalu [...] w Polsce za pomocą dwóch kont. Z ustaleń Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej wynika, że R.J. wysyłał telefony z Polski do polskich odbiorców, korzystając przy tym z usług Poczty Polskiej oraz firmy kurierskiej. Zapłaty za towar wpływały na rachunek bankowy Strony otwarty i prowadzony w [...] S.A. R.J. nie prowadził żadnych ksiąg ani ewidencji dotyczących wskazanej działalności handlowej. W ocenie organu działalność prowadzona przez Stronę stanowiła handlową działalność zarobkową wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły, prowadzoną we własnym imieniu i na własny rachunek.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right