Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 26 listopada 2015 r., sygn. III SA/Łd 958/15

 

Dnia 26 listopada 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Monika Krzyżaniak, Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska, Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.), , Protokolant Sekretarz sądowy Bartosz Adamus, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2015 roku sprawy ze skargi P. P. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie obniżenia nagrody rocznej za 2013 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem Personalnym z dnia [...] roku nr [...] Komendant Wojewódzki Policji w Ł., działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 oraz art. 127 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2013 roku poz. 267 ze zm.), po rozpatrzeniu odwołania P. P. od rozkazu personalnego nr [...] Komendanta Powiatowego Policji w S. z dnia [...] roku w sprawie nagrody rocznej za 2013 rok, utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W uzasadnieniu wskazano, że w następstwie uchylenia, rozkazem personalnym nr [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] r., decyzji organu l instancji z dnia [...] r., odmawiającej przyznania nagrody rocznej za 2013 r., Komendant Powiatowy Policji w S. był zobowiązany z urzędu do ponownego rozpatrzenia sprawy nagrody rocznej za 2013 r. dla P. P.

W dniu 30 listopada 2012 r. zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KPP w S. sporządził opinię służbową za okres służby stałej asp. P. P. obejmującą okres od dnia 1 grudnia 2010 r. do dnia 30 listopada 2012 r. W opinii tej stwierdzono, iż ww. policjant nie wywiązuje się z obowiązków służbowych. Była to pierwsza opinia służbowa o niewywiązywaniu się z obowiązków służbowych w okresie odbywania służby stałej. W myśli art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku, o Policji (j.t. Dz.U. z 2015 r. poz. 355 ze zm.) policjant zapoznaje się z opinia służbową w ciągu 14 dni od jej sporządzenia. W terminie 14 dni od zapoznania się z opinią może on wnieść odwołanie do wyższego przełożonego. Oznacza to, iż opinia staje się ostateczna i wywołuje określone skutki prawne po 14 dniach od jej sporządzenia w sytuacji, gdy policjant nie odwołuje się od niej albo po rozpatrzeniu odwołania przez wyższego przełożonego gdy takowe zostało wniesione. P. P. złożył odwołanie do Komendanta Powiatowego Policji w S., który rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] r. utrzymał w mocy zaskarżoną opinię. Dopiero z tym dniem, opinia policjanta, jako ostateczna mogła zostać włączona do jego akt osobowych zgodnie z § 8 ust. 8 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 sierpnia 2010 roku w sprawie opiniowania służbowego policjantów (Dz. U z 2013 r. póz. 883 ze zm.). Zatem P. P. otrzymał, jako ostateczną, pierwszą opinię służbową o nie wywiązywaniu się z obowiązków służbowych w okresie odbywania służby stałej w 2013 roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00