Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 października 2015 r., sygn. I SA/Wr 1341/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Daria Gawlak - Nowakowska, Sędziowie Sędzia WSA Dagmara Dominik - Ogińska (sprawozdawca), Sędzia WSA Ewa Kamieniecka, Protokolant sekretarz sądowy Anna Terlecka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 października 2015 r. w Wydziale I sprawy ze skargi A Sp. z o.o. z siedzibą w B. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] marca 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowy od osób prawnych oddala skargę w całości.
Uzasadnienie
1. Postępowanie podatkowe przed organem podatkowym.
1.1. Przedmiotem skargi jest wydana na wniosek A Sp. z o.o. z siedzibą w B. (dalej: skarżąca) interpretacja indywidualna Ministra Finansów (Dyrektora Izby Skarbowej w P.; dalej: organ podatkowy) z dnia [...] marca 2015r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.
1.2. We wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej skarżąca przedstawiła następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.
Skarżąca, będąca czynnym podatnikiem VAT, prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Działalność prowadzona jest na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (dalej: SSE) na podstawie udzielonego zezwolenia. Przedmiotem działalności jest m.in. produkcja i dostawa części oraz akcesoriów do pojazdów silnikowych, wyprodukowanych na terenie SSE (dalej: towary strefowe), zatem przychody z tytułu dostawy towarów strefowych podlegają zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz.U. z 2014 r. poz. 851 ze zm.; dalej: u.p.d.o.p.). Jednym z kontrahentów skarżącej jest spółka będąca podatnikiem VAT, mająca siedzibę w Niemczech (dalej: kontrahent). Zgodnie z dokonanymi ustaleniami, skarżąca produkuje i realizuje wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów strefowych na rzecz kontrahenta na podstawie ustaleń ustnych i składanych pisemnych zamówień. W trakcie realizacji opisanej wyżej transakcji: