Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 sierpnia 2015 r., sygn. V SA/Wa 359/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Marek Krawczak (spr.), Sędzia WSA - Beata Blankiewicz - Wóltańska, Sędzia WSA - Krystyna Madalińska-Urbaniak, Protokolant ref. staż. - Julia Murawska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 sierpnia 2015 r. sprawy ze skargi E. Sp. z o.o. z siedzibą w B. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia ... października 2014 r. nr ... w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu 9 lipca 2014 r. wpłynął wniosek E. Sp. z o.o. (dalej jako: "Wnioskodawca", "Skarżąca" lub "Spółka) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia importowanego alkoholu etylowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w zakresie produkcji i obrotu wyrobami chemicznymi, w tym rozpuszczalnikami na bazie alkoholu etylowego. Spółka zamierza nabywać z państw spoza Unii Europejskiej (np. z Białorusi, Ukrainy) alkohol etylowy całkowicie skażony dowolną dodatkową procedurą skażenia wskazaną w załączniku do rozporządzenia Komisji (WE) nr 3199/93 z dnia 22 listopada 1993 r. w sprawie wzajemnego uznawania procedur całkowitego skażenia alkoholu etylowego do celów zwolnienia z podatku akcyzowego (np. dodatkową procedurą węgierską, słoweńską łub łotewską).

Do tak przedstawionych zdarzeń przyszłych Wnioskodawca sprecyzował pytania:

1) Czy importowany alkohol etylowy całkowicie skażony poza terytorium Unii Europejskiej dowolną dodatkową procedurą skażania stosowaną w niektórych państwach członkowskich wskazaną w rozporządzeniu nr 3199/93 (np. skażenie dodatkową procedurą węgierską lub łotewską) będzie podlegał zwolnieniu od podatku akcyzowego?

2) Czy w przypadku importu alkoholu etylowego całkowicie skażonego poza terytorium Unii Europejskiej dowolną dodatkową procedurą skażania stosowaną w niektórych państwach członkowskich wskazaną w rozporządzeniu nr 3199/93 Spółka będzie zobowiązana do dochowania jakichkolwiek warunków formalnych w celu zwolnienia przedmiotowego alkoholu etylowego z podatku akcyzowego?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00