Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 grudnia 2014 r., sygn. II SA/Wa 1043/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Eugeniusz Wasilewski, Sędziowie WSA Andrzej Góraj (spr.), Adam Lipiński, Protokolant referent stażysta Małgorzata Ciach, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 grudnia 2014 r. sprawy ze skargi M. W. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego dotyczącego określenia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję z dnia [...] stycznia 2014 r.; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Komendant Główny Policji decyzją z dnia [...] marca 2014 r., działając na zasadzie art. 138 § 1 pkt 1 w związku z art. 127 § 3 Kpa, utrzymał w mocy swoją poprzedzającą decyzję z dnia [...] stycznia 2014 r., którą stwierdzono nieważność rozkazu personalnego Komendanta [...] Policji w K. z dnia [...] sierpnia 2013 r. w przedmiocie ustalenia policjantowi - M. W., wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat.

Organ, stwierdzając nieważność wyżej opisanego rozkazu personalnego, uznał, że w sprawie zastosowano przepisy prawa materialnego do stanu faktycznego, który nie został ustalony. Komendant [...] Policji w K. nie ustalił bowiem, jaką powierzchnię nieruchomości należącej do matki strony zajmowały zabudowania, a na jakim obszarze faktycznie była prowadzona produkcja rolna. Nie wezwał też świadków do uzupełnienia złożonych przez nich oświadczeń, mimo iż wynikało z nich tylko, że świadkowie mieszkali po sąsiedzku i widzieli stronę jak pracowała w gospodarstwie zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Nie wyjaśnił również, czy w gospodarstwie istniała ekonomiczna potrzeba świadczenia przez stronę pracy, jaki był profil gospodarstwa, czy strona nie zamieszkiwała w spornym okresie w internacie szkolnym, czy świadkowie mieli możliwość obserwowania strony przy pracy. Nie ustalił też tego, jaki czas potrzebny był stronie na dojazdy do szkoły, naukę i odpoczynek, ani tego, jaka była rola pozostałych członków rodziny w prowadzeniu gospodarstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00