Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Łodzi z dnia 16 grudnia 2014 r., sygn. III SA/Łd 874/14

Odrzucenie skargi

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia NSA Teresa Rutkowska (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Irena Krzemieniewska Sędzia WSA Ewa Cisowska - Sakrajda Protokolant asystent sędziego Anna Dębowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 grudnia 2014 r. sprawy ze skargi M. S. na orzeczenie Okręgowej Komisji Lekarskiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie stwierdzenia całkowitej niezdolności do służby w Państwowej Straży Pożarnej postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

W dniu [...] r. Okręgowa Komisja Lekarska MSW w Ł] wydała orzeczenie nr [...] dotyczące M. S. w sprawie inwalidztwa i związku inwalidztwa ze służbą. W orzeczeniu tym stwierdzono u M. S. całkowitą niezdolność do służby w Państwowej Straży Pożarnej, orzeczono, że schorzenia w postaci zaburzeń urojeniowych oraz używania szkodliwych substancji psychoaktywnych i zapalenia błony śluzowej żołądka w wywiadzie nie pozostają w związku ze służbą. Ponadto uznano, że badany jest zdolny do pracy, zaliczono skarżącego do trzeciej grupy inwalidów oraz uznano, że inwalidztwo nie pozostaje w związku ze służbą. Stwierdzono, że inwalidztwo istnieje od 6 sierpnia 2014r. i ma charakter czasowy, jako termin badania kontrolnego oznaczono: sierpień 2017 r. Podstawę prawną orzeczenia stanowiła ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Ochrony Rządu, Państwowej Służby Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin z dnia 18 lutego 1994 r. (Dz. U. nr 53, poz. 214 ze zm.).

Jak wynika z akt sprawy, skarżący zatrudniony jest w Państwowej Straży Pożarnej od 15 listopada 2003 r. na stanowisku ogniomistrz, dyspozytor. W związku z długotrwałym zwolnieniem lekarskim, na którym przebywał skarżący, został skierowany na okresowe profilaktyczne badanie lekarskie. W wyniku tego badania lekarz profilaktyk zalecił skierowanie skarżącego na badania w celu ustalenia przydatności do służby w Państwowej Straży Pożarnej (zaświadczenie nr [...]). W dniu 6 czerwca 2014 r. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ł. skierował skarżącego do Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA w Ł. w celu ustalenia przydatności do służby.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00