Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 3 grudnia 2014 r., sygn. II SA/Kr 1185/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Kazimierz Bandarzewski Sędziowie: WSA Jacek Bursa WSA Krystyna Daniel (spr.) Protokolant: Anna Balicka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 grudnia 2014 r. sprawy ze skargi "H" Spółka z o. o. w K. na uchwałę Rady Miasta Krakowa z dnia 20 listopada 2013 r. Nr XC/1324/13 w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Stare Podgórze-Krzemionki"; skargę oddala.

Uzasadnienie

"H[...]" Sp. z o.o. w K. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na uchwałę Rady Miasta Krakowa nr XC/1324/13 z 20 listopada 2013 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Stare Podgórze-Krzemionki'', domagając się stwierdzenia nieważności w całości ww. uchwały oraz o zasądzenia kosztów postępowania. Ponadto strona skarżąca wniosła o nakazanie Radzie Miasta Krakowa przedłożenie:

- mapy pozwalającej na porównanie przeznaczenia działek objętych zaskarżoną uchwałą z przeznaczeniem ww. terenów określonym w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa, przyjętym uchwałą nr XII/87/03 Rady Miasta Krakowa z 16 kwietnia 2003 r.,

- pełnej dokumentacji planistycznej .

W uzasadnieniu podano, że skarżąca jest właścicielką działki ew. nr [...] i [...] obręb [...] P. w K., które to działki objęte są zakresem obowiązywania uchwały Rady Miasta Krakowa nr XC/1324/13, ustalającej na nich tereny zieleni "ZP.3". Nadmieniono, że spółka była właścicielem nieruchomości na etapie procedury uchwalania planu, w chwili jego uchwalenia, w chwili jego ogłoszenia, w chwili jego wejścia w życie, w chwili złożenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa i w chwili wnoszenia skargi. Działki nie podzieliły, nie zmieniły oznaczenia geodezyjnego, nie pojawiły się ani nie zniknęły po uchwaleniu uchwały.

Przed wniesieniem skargi skarżąca wezwała w dniu [...] maja 2014 r. Radę Miasta K. do usunięcia naruszenia prawa. Ponadto skarżąca wskazała w sposób nie budzący wątpliwości, celem wyraźnego, dokładnego i precyzyjnego zakreślenia granic zaskarżenia i granic sprawy sądowoadministracyjnej w jaki sposób naruszenie może być usunięte w uzupełnieniu wezwania. Wskazano także, że w toku procedury planistycznego skorzystała z wszystkich przysługujących jej uprawnień (a nawet uprawnień tych nadużyła przedkładając pismo nieprzewidziane procedurą planistyczną) i dała organowi szansę na nienaruszenie swojego uprawnienia przez wyraźne sprecyzowanie swoich oczekiwań we wniosku, uwagach do projektu planu oraz dodatkowym piśmie do Prezydenta Miasta K. Uwagi te nie zostały uwzględnione.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00