Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 listopada 2014 r., sygn. II SA/Wa 385/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Góraj, Sędziowie WSA Olga Żurawska-Matusiak (spr.), Janusz Walawski, , Protokolant specjalista Elwira Sipak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2014 r. sprawy ze skargi Z. S. na postanowienie Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia żądanej treści 1. uchyla zaskarżone postanowienie oraz utrzymane nim w mocy postanowienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z dnia [...] listopada 2013 r.; 2. stwierdza, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Wnioskiem z 17 października 2013 r. Z. S. (dalej jako skarżący) zwrócił się do [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji o wydanie zaświadczenia potwierdzającego, iż w 2007 r. podejmował przynajmniej 6 razy w ciągu roku czynności operacyjno-rozpoznawcze i dochodzeniowo-śledcze w sytuacjach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. W uzasadnieniu wniosku określił czynności operacyjno-rozpoznawcze i dochodzeniowo-śledcze kwalifikujące się jako spełniające ww. warunki.

Postanowieniem nr [...] z [...] listopada 2011 r. Komendant Wojewódzki Policji w [...] odmówił wydania zaświadczenia stwierdzającego, że Z. S. w roku 2007 pełnił służbę w szczególnych warunkach uzasadniających podwyższenie emerytury w trybie § 4 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r. w sprawie szczególnych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

Organ uznał, że skarżący posiada interes prawny w potwierdzeniu wskazanych przez siebie faktów, albowiem po zwolnieniu ze służby w 2010 r., nabył uprawnienia do emerytury policyjnej. Zważył, że w okresie objętym wnioskiem skarżący pełnił służbę w Zarządzie w [...] Centralnego Biura Śledczego KGP. Podał, iż na podstawie kwerendy zbiorów archiwalnych znajdujących się w dyspozycji CBŚ KGP ustalono, że skarżący w 2007 r. realizował 3 czynności, o których mowa w § 4 pkt 1 ww. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r. Fakt ten został potwierdzony przez Dyrektora CBŚ KGP poprzez wydanie "Imiennej rocznej karty wykonywanych czynności w warunkach bezpośrednio zagrażających życiu i zdrowiu za rok 2007".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00