Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 października 2014 r., sygn. I SA/Wr 1817/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Marta Semiczek, Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Protokolant: starszy inspektor sądowy Katarzyna Motyl, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 8 października 2014 r. sprawy ze skargi A s.c. D.B., P.C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia 5 maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za marzec, kwiecień i maj 2012 r.: oddala skargę.

Uzasadnienie

Skarżoną decyzją z dnia [...] maja 2014 r. (nr [...]), Dyrektor Izby Skarbowej we W. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w T. z dnia [...] stycznia 2014 r. (nr [...]) określającą spółce cywilnej A z/s w P. (dalej: strona, skarżącą, podatnik) zobowiązanie w podatku od towarów i usług (dalej: VAT) za marzec 2012 r. (4.534 zł) i za maj 2012 r. (143 zł) oraz nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczony za kwiecień 2012 r. (3.672 zł).

Z akt sprawy wynika, że przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż detaliczna. W toku postępowania podatkowego Naczelnik Urzędu Skarbowego stwierdził natomiast, że spółka zaewidencjonowała i uwzględniała w rozliczeniu faktury VAT dokumentujące zakup usług leasingowych dotyczących samochodu specjalnego - bankowozu typu C marki BMW X3, użytkowanego przez spółkę na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Ponadto ustalono, że w okresie od marca do maja 2012 r. spółka odliczyła podatek VAT od zakupu oleju napędowego dla ww. bankowozu.

W toku postępowania spółka wyjaśniła, że przedmiotowy pojazd służył do przewozu utargów ze sklepu do miejsca zamieszkania [...] oraz do banku, w tym również do przewozu gotówki do kontrahentów w celu regulowania należności. Samochodem przewożone były także zdrapki loteryjne [...]. Spółka podała, że przed nabyciem bankowozu utargi również były przewożone do miejsca zamieszkania [...], ale nie były stosowane żadne środki bezpieczeństwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00