Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 2 października 2014 r., sygn. IV SA/Wa 1371/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jakub Linkowski, Sędziowie sędzia WSA Krystyna Napiórkowska, sędzia WSA Anna Szymańska (spr.), Protokolant st. ref. Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 października 2014 r. sprawy ze skargi Wojewody [...] na uchwałę Rady Miasta P. z dnia [...] września 2013 r. nr [...] w przedmiocie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 1. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w zakresie: § 22 w odniesieniu do terenu oznaczonego symbolem 4.MW, § 29 w odniesieniu do terenu oznaczonego symbolem 4PU, § 32 w odniesieniu do terenu oznaczonego symbolem 1ZP, § 41 w odniesieniu do terenu oznaczonego symbolem 3K - w części położonej w granicach szczególnego zagrożenia powodzią; 2. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w części § 2 ust. 3 w zakresie następujących słów: "co do obszarów zagrożenia powodzią"; 3. stwierdza nieważność § 10 ust. 9 zaskarżonej uchwały; 4. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w części rysunku planu: załącznika nr 8 w całości oraz załącznika nr 9 odnośnie terenu oznaczonego symbolem 4MW, 3K i 1ZP; 5. stwierdza, że zaskarżona uchwała w zakresie określonym punktami 1, 2 ,3 i 4 wyroku nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku.

Uzasadnienie

Wojewoda [...] wniósł do sądu administracyjnego skargę na uchwałę nr [...]Rady Miejskiej w [...] z dnia [...] września 2013r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta [...] w wybranych kwartałach miasta.

Zaskarżonej uchwale zarzucił naruszenie przepisów:

- art. 15 ust. 1 i ust. 2 pkt 7 i 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 647 ze zm.), zwanej p.z.p. w zw. z art. 88l ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 145) poprzez brak wyznaczenia granic obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz wyznaczenie obszarów przeznaczonych pod zabudowę oraz rozbudowę istniejących budynków na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią (dawniej obszarów bezpośredniego zagrożenia powodzią),

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00