Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 28 października 2014 r., sygn. I SA/Ol 666/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Ryszard Maliszewski, Sędziowie sędzia WSA Zofia Skrzynecka (sprawozdawca), sędzia WSA Wiesława Pierechod, Protokolant specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 16 października 2014r. sprawy ze skarg spółki A na decyzje Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]" z dnia "[...]" nr "[...]" z dnia "[...]" nr "[...]" z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za wrzesień, październik, listopad i grudzień 2007r. I. uchyla decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]"; II. oddala pozostałe skargi; III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej kwotę 2817 zł (dwa tysiące osiemset siedemnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego; IV. określa, że decyzja wymieniona w pkt I. nie może być wykonywana.

Uzasadnienie

Decyzjami z dnia "[...]" Naczelnik Urzędu Celnego określił Spółce A w I. zobowiązania podatkowe w podatku akcyzowym za wrzesień - grudzień 2007 r. w łącznej wysokości 22.335 zł.

Podstawę wydania w/w decyzji stanowiły ustalenia postępowania podatkowego, w wyniku którego stwierdzono, że strona prowadziła działalność gospodarczą, w ramach której dokonywała m.in. obrotu olejem opałowym oznaczonym nieusuwalnym znacznikiem i zabarwionym na czerwono. Zakupy oleju opałowego były realizowane przez podatnika u kontrahentów: Spółki B z siedzibą w G. oraz Spółki C z siedzibą w K. Prowadzona natomiast przez Spółkę sprzedaż tego wyrobu akcyzowego była dokonywana zarówno na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, jak i osób fizycznych nieprowadzących tej działalności. Sprzedaż była dokumentowana fakturami VAT lub paragonami fiskalnymi, do których stosownie do § 4 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie obniżenia stawek podatku akcyzowego (Dz. U. Nr 87, poz. 825 ze zm.), dalej jako: "rozporządzenie", dołączane były oświadczenia nabywców o przeznaczeniu oleju opałowego na cele grzewcze, uprawniające podatnika do zastosowania preferencyjnej stawki podatku akcyzowego. Olej opałowy dostarczany był odbiorcom przez podatnika cysterną samochodową lub odbierany przez nabywcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00