Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 9 października 2014 r., sygn. I SA/Ke 449/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirosław Surma, Sędziowie Sędzia WSA Artur Adamiec (spr.), Sędzia WSA Sylwester Miziołek, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Anna Adamczyk, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 9 października 2014 r. sprawy ze skargi A.B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...][...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej oddala skargę.

Uzasadnienie

1. Decyzja organu administracji publicznej i przedstawiony przez ten organ tok postępowania

1.1. Dyrektor Izby Skarbowej w K. decyzją z [...][...]utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z [...][...] w sprawie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej Dyrektora Izby Skarbowej w K. z [...][...] uchylającej w całości decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w K. z [...][..]i określającej A. Bandurze zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2002 r. w kwocie 21 112 zł.

1.2. A. B. w roku 2002 prowadził działalność gospodarczą

w zakresie uboju i sprzedaży drobiu. W wyniku przeprowadzonej kontroli Urząd Kontroli Skarbowej w K. ustalił, że podatnik dokonywał zakupu żywego drobiu, który był przeznaczony do uboju i sprzedaży. Dokonywał również sprzedaży niewielkiej ilości mięsa drobiowego zakupionego jako towar handlowy. Zakupy te były udokumentowane fakturami VAT i fakturami VAT RR. Na fakturach zakupu określano wagę zakupionego drobiu i jednocześnie jego ilość, sporadycznie natomiast wykazywano tylko wagę. W oparciu o okazane przez podatnika faktury zakupu oraz średnią wagę kurczaków i kur organ kontrolny ustalił, że faktury te dokumentują zakup 203 346 sztuk drobiu. Ustalono, że przed każdym ubojem drób był badany przez lekarzy weterynarii S. D. i P. D.. Ilości zbadanego drobiu lekarze weterynarii ewidencjonowali w zestawieniach urzędowego badania drobiu. W 2002 r. zbadali o 11 567 sztuk więcej niż zakupiono na podstawie faktur. Z uwagi na stwierdzone rozbieżności pomiędzy ilością zakupionego przez podatnika w 2002 r. drobiu, a ilością przebadaną i dopuszczoną do uboju przez lekarzy weterynarii dokonano szczegółowego porównania ilości kurczaków i kur wynikających z faktur zakupu z ilością drobiu zbadanego i dopuszczonego do uboju. Analiza terminów zakupów i terminów badania drobiu, z uwzględnieniem trzydniowego terminu przechowywania drobiu wykazała dodatkowo, że lekarze weterynarii nie objęli urzędowym badaniem 5460 sztuk drobiu. Różnice jakie stwierdzono na podstawie dokumentów podatnika występowały w dwóch kierunkach, tzn. stwierdzono przypadki, gdy w danym dniu dokonano zbadania mniejszej ilości drobiu niż ilość zakupionego drobiu lub też z dokumentu badania drobiu wynikało, że lekarz weterynarii zbadał większą ilość sztuk drobiu, niż wynikająca z dokumentu zakupu drobiu. Stwierdzone różnice nie mieściły się w granicach określonych

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00