Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 września 2014 r., sygn. I SA/Wr 1676/14
Dnia 19 września 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Protokolant starszy sekretarz sądowy Ewelina Bedyńska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 września 2014 r. sprawy ze skargi A S.A. z siedzibą w L. - Oddział w R. na interpretację indywidualną Dyrektor Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2014 r. Nr [...] w przedmiocie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz A S.A. w R. kwotę 457 (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi wniesionej przez "A" S.A. w R. była interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów, z dnia [...].02.2014 r. (nr [...]), dotycząca wykładni przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wynikało, że Oddział A wchodzi w skład wielozakładowej struktury B S.A., w której pielęgnowane są odpowiednie relacje pomiędzy pracownikami zakładów, jak również szanuje się wieloletnie zwyczaje branżowe.
Wnioskodawca podał, że organizuje wydarzenia promocyjne oraz biznesowo-integracyjne dla pracowników, zwiększające ich zaangażowanie w codziennej pracy oraz powodujące identyfikację z celami spółki. W tych ramach realizowane są między innymi spotkania biesiadne (C), imprezy sportowo rekreacyjne, wycieczki turystyczne, imprezy integracyjno-szkoleniowe oraz pożegnania pracowników odchodzących w danym roku na emeryturę lub rentę.
Celem spotkań biesiadnych (C) jest utrzymanie tradycji hutniczych i górniczych. W imprezach tych biorą udział nie tylko pracownicy A, ale także pozostałych oddziałów B oraz osoby z zewnątrz. Obecność osób jest częściowo ewidencjonowana, zaś uczestnictwo jest nieodpłatne. Koszty związane z organizacją, tj. ochrona, catering, nagłośnienie, transport, czasem noclegi oraz ubezpieczenie, pokrywane są ze środków własnych wnioskodawcy. Istotnym elementem imprez są drobne podarunki przekazywane ich uczestnikom, zazwyczaj przyjmujące postać okolicznościowych kufli.