Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 16 lipca 2014 r., sygn. III SA/Wa 671/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz, Sędziowie sędzia WSA Bożena Dziełak, sędzia WSA Jarosław Trelka (sprawozdawca), Protokolant starszy referent Karol Kodym, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 lipca 2014 r. sprawy ze skargi M. S. C. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej 1) uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] listopada 2013 r. nr [...], 2) stwierdza, że uchylone postanowienia nie mogą być wykonane w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz M. S. C. kwotę 357 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Skarżący - M. S.w dniu 9 sierpnia 2013 r. złożył wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

Opisując zdarzenie przyszłe wskazał, że prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży części samochodowych oraz dzierżawy nieruchomości. Skarżący jest właścicielem nieruchomości zabudowanej budynkiem magazynowo-biurowym przy ul. [...] w miejscowości Z.. Przedmiotowa nieruchomość - jako niezabudowana nieruchomość gruntowa - została pierwotnie nabyta aktem notarialnym z dnia 6 września 1999 r. przez Skarżącego i jego brata J. S. do ich majątków prywatnych. Aktem notarialnym z dnia 29 lutego 2000 r. Skarżący i jego brat przekazali powyższą nieruchomość gruntową do korzystania przedsiębiorstwu S. prowadzonemu przez K. S.. W 2004 r. w prawa dzierżawcy wstąpiła S. J. S. sp. j., będąca następcą prawnym S. w wyniku wniesienia do spółki jawnej przez K. S. wkładu w postaci przedsiębiorstwa. Zgodnie z postanowieniami umowy dzierżawy z dnia 29 lutego 2000 r., dzierżawcy przysługiwało prawo budowy nowych naniesień - niepogarszających wartości nieruchomości, a w szczególności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00