Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 23 maja 2014 r., sygn. I SA/Wr 419/14
Sygn. akt I SA/Wr 419/14 W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 23 maja 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski Sędziowie Sędzia WSA Marek Olejnik Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska (sprawozdawca) Protokolant Starszy referent sądowy Magdalena Dworszczak po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 23 maja 2014 r. sprawy ze skargi A spółki z o.o. z siedzibą w G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za październik 2010 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej we W. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w L. z dnia [...] 2012 r. (nr [...]) określającą A sp. z o. o. z/s w G. (dalej: spółka, strona, skarżąca) zobowiązanie w podatku akcyzowym za październik 2010 r. w kwocie [...] zł.
Z ustaleń faktycznych dokonanych podczas kontroli podatkowej wynika, że spółka prowadziła działalność gospodarczą w zakresie handlu olejem opałowym. W październiku 2010 r. dokonała zakupu [...] litrów oleju opałowego lekkiego o kodzie CN 27101945, ze stawką obniżoną, od B spółki z o.o. z siedzibą w L. do dalszej odsprzedaży, a także na własne potrzeby do celów opałowych. W ww. okresie spółka sprzedała [...] litry oleju opałowego oraz zużyła na własne potrzeby [...] litrów oleju opałowego. Jak ustalono każda sprzedaż została udokumentowana fakturą lub paragonem z kasy rejestrującej sprzedaż i w przypadku każdej sprzedaży pobierano od nabywców oświadczenia o przeznaczeniu nabywanego oleju opałowego na cele opałowe. Część oświadczeń złożonych przez nabywców zawierała braki formalne i nie spełniała wymogów określonych w art. 89 ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r., nr 3 poz. 11 ze zm. dalej: u.p.a.). Braki formalne stwierdzono w 22 oświadczeniach dotyczących [...] litrów oleju opałowego, były to w szczególności: brak typu urządzenia grzewczego, brak numeru NIP, numeru PESEL lub numeru REGON, brak dokładnego adresu zameldowania (brak ulicy i numeru domu), brak adresu gdzie znajduje się urządzenie grzewcze. Stwierdzono też niezgodność daty faktury lub daty paragonu z datą oświadczenia. Zestawienie oświadczeń za październik 2010 r. spółka złożyła w terminie ale nie spełniało ono wymogów określonych w ustawie o podatku akcyzowym, gdyż zawierało błędy analogiczne jak w oświadczeniach.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right