Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 maja 2014 r., sygn. IV SA/Wa 483/14
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jakub Linkowski (spr.), Sędziowie sędzia WSA Małgorzata Małaszewska-Litwiniec, sędzia WSA Anna Szymańska, Protokolant sekr. sąd. Agnieszka Olszewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 maja 2014 r. sprawy ze skargi U. N. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - oddala skargę -
Uzasadnienie
W dniu 22 maja 2012 roku U. N. wystąpiła za pośrednictwem pełnomocnika pani M. O. do Wojewody [...] z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na zamieszkania na czas oznaczony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w ramach tak zwanej abolicji. W uzasadnieniu powyższego wniosku cudzoziemka wskazała, iż przebywa nieprzerwanie na terytorium Polski od 2006 roku z ostatnim wjazdem w dniu 9 marca 2008 roku.
Działając na podstawie art. 3 ust. 2 pkt. 1 i 3 ustawy z dnia 28 lipca 2011 roku o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ustawy o cudzoziemcach (Dz. U. z 2011 r. Nr 191, poz. 1133) - Wojewoda [...] decyzją nr [...] z dnia [...] listopada 2012 roku orzekł o odmowie udzielenia wnioskowanego zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony. W uzasadnieniu odmownej decyzji Wojewoda wskazał, że cudzoziemka wjechała po raz pierwszy na terytorium RP w 2008 roku, zaś z paszportu cudzoziemki (wydanego w dniu 7 grudnia 2007r. w [...]) wynika, że w grudniu 2007 roku i w styczniu 2008 roku wyjeżdżała z [...] do [...].
Od ww. decyzji organu wojewódzkiego pełnomocnik strony złożył odwołanie do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców wnoszą o uchylenie zaskarżonej decyzji w całości i wydanie decyzji zezwalającej na pobyt na terenie Rzeczpospolitej Polskiej ewentualnie o uchylenie zaskarżonej decyzji w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji.