Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 20 maja 2014 r., sygn. I SA/Rz 231/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Jacek Surmacz /spr./ Sędziowie WSA Jarosław Szaro WSA Kazimierz Włoch Protokolant sekr. sąd. Eliza Kaplita-Wójcik po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 20 maja 2014r. sprawy ze skargi "A" spółka z o.o. z siedzibą w R. na indywidualną interpretację Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2013r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) określa, że interpretacja wymieniona w pkt. 1) nie podlega wykonaniu do chwili uprawomocnienia się wyroku, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej "A" spółka z o.o. z siedzibą w R. kwotę 457 (słownie czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

I SA/Rz 231/14

UZASADNIENIE

1. A. - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w R. (dalej: Spółka) zwróciła się do Ministra Finansów wnioskiem z dnia 3 września 2013r. (data wpływu do Dyrektora Izby Skarbowej - jako organu upoważnionego do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego - 12 września 2013r.) o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zdarzenia przyszłego odnośnie do podatku dochodowego od osób fizycznych, a w szczególności art. 11 w zw. z art. 12 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2010r., Nr 51, poz. 307 ze zm.; dalej: ustawa z 1991r.).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób i czasem organizuje dla swoich pracowników imprezy integracyjne, podczas których dla pracowników przygotowywany jest drobny poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, który opłacany jest ryczałtem, przy założeniu że wszyscy pracownicy będą uczestnikami imprezy integracyjnej. Udział w takich spotkaniach nie jest obowiązkowy i z reguły bierze w nim udział ok. 60-70 % ogólnej liczby pracowników.

W tak przedstawionym zdarzeniu przyszłym Spółka sformułowała następujące pytanie: "czy w przypadku, gdy pracodawca nie posiada informacji o ilości osób uczestniczących w imprezie oraz gdy brak jest możliwości indywidualizacji świadczenia konkretnemu pracownikowi, poczęstunek w formie szwedzkiego stołu należy uznać jako przychód ze stosunku pracy i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00