Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 11 lutego 2014 r., sygn. III SA/Łd 1198/13

 

Dnia 11 lutego 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Ewa Cisowska - Sakrajda (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak Sędzia NSA Teresa Rutkowska Protokolant specjalista Aneta Brzezińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lutego 2014 roku sprawy ze skargi D. S. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przeniesienia na inne stanowisko służbowe 1. uchyla zaskarżony rozkaz personalny oraz poprzedzający go rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji powiatu [...] z dnia [...]; 2. orzeka, iż zaskarżony rozkaz personalny nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym z dnia [...] Komendant Wojewódzki Policji w [...] utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji powiatu [...] z dnia [...].

W uzasadnieniu tej decyzji organ drugiej instancji podniósł, że Komendant Powiatowy Policji powiatu [...], rozkazem personalnym z dnia [...] zwolnił z dniem [...] asp. D. S. z zajmowanego dotychczas stanowiska służbowego dzielnicowego Zespołu do Spraw Prewencji Posterunku Policji w A. Komendy Powiatowej Policji powiatu [...] i z dniem następnym (tj. [...]) przeniósł z urzędu oraz mianował z urzędu na równorzędne stanowisko kontrolera ruchu drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu [...] z dotychczasowym uposażeniem. Organ pierwszej instancji - podejmując tę decyzję - ustalił, iż D. S. w powierzonym sobie rejonie służbowym nie osiągał satysfakcjonujących z punktu widzenia interesu służby wyników. Mając na względzie niedostateczne wypełnianie przez policjanta określonych mierników, jak również trudną sytuację kadrową Posterunku Policji w A., uznał, że obsługiwany przez niego rejon służbowy należało powierzyć innemu funkcjonariuszowi w celu zapewnienia właściwej realizacji zadań na terenie podległym wskazanej jednostce organizacyjnej. Uzasadniając przeniesienie policjanta z urzędu oraz mianowanie na stanowisko kontrolera ruchu drogowego Wydziału Ruchu Drogowego, organ pierwszej instancji powołał się na ważny interes służby, wyrażający się koniecznością zapewnienia właściwej realizacji zadań w wymienionej komórce organizacyjnej. Organ pierwszej instancji wskazał też, iż w Wydziale Ruchu Drogowego, wakują stanowiska służbowe, zaś dwóch funkcjonariuszy pełniących tam służbę przebywa na szkoleniu podstawowym. W następstwie przeniesienia D. S. będzie pełnił służbę bliżej swojego miejsca zamieszkania. Mianowany został na równorzędne stanowisko służbowe, tożsame z poprzednim stanowiskiem również pod względem składników należnego uposażenia. Na podstawie art. 108 § 1 K.p.a. organ pierwszej instancji nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00