Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 14 listopada 2013 r., sygn. II SA/Gl 675/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Łucja Franiczek, Sędziowie Sędzia NSA Ewa Krawczyk,, Sędzia WSA Włodzimierz Kubik (spr.), Protokolant specjalista Małgorzata Orman, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 listopada 2013 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę.

Uzasadnienie

Skarga została wniesiona na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. wydaną w oparciu o art. 138 § 2 k.p.a., którą uchylono i przekazano do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji decyzję Prezydenta Miasta S. nr [...] z dnia [...] r. Uchyloną decyzją organ I instancji ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego dla budowy stacji bazowej telefonii komórkowej "A" o oznaczeniu [...]. Przedmiotowa stacja bazowa przewidziana była do realizacji na zabudowanej budynkiem mieszkalnym i garażem działce nr 1, obręb [...], położonej przy ul. [...] w S. Wniosek o ustalenie lokalizacji dla tej inwestycji celu publicznego złożyła "A" Sp. z o.o. z siedzibą w W., a uchylona decyzja Prezydenta Miasta S. była już drugą wydaną w sprawie decyzją tego organu, bowiem poprzednie jego orzeczenie zostało także uchylone decyzją kasacyjną organu odwoławczego.

Z dołączonej do wniosku dokumentacji technicznej wynikało, że przedmiotowa inwestycja składać się będzie z wolnostojącego, stalowego masztu antenowego (dosł. antenowej konstrukcji wsporczej) o wysokości 33 m i powierzchni zabudowy 100 m² (10m x10m). Na maszcie przewidziano do zainstalowania 3 anteny sektorowe UMTS typu [...] emitujące pola elektromagnetyczne o częstotliwości 2100 MHz, których równoważna moc promieniowania wyznaczona dla pojedynczej anteny wynosiła 3148, 84 W oraz 3 anteny sektorowe GSM typu Kathrein 80010 306 emitująca pola elektromagnetyczne o częstotliwości 900 MHz , których równoważna moc promieniowania wyznaczona dla pojedynczej anteny wynosiła 3829, 04 W Zarówno anteny UMTS, jak i GSM miały pracować w azymutach 0º, 120º i 240º przy czym pierwsze z nich miały zostać zawieszone na wysokości 32,30 m, a drugie na wysokości 31,70 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00