Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 sierpnia 2013 r., sygn. I SA/Wr 870/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, Sędziowie: Sędzia NSA Lidia Błystak, Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska (sprawozdawca), Protokolant: Ewelina Bedyńska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 14 sierpnia 2013 r. sprawy ze skargi J. S. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2013 r., nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Uzasadnienie

Uzasadnianie

Przedmiotem skargi jest interpretacja przepisów prawa podatkowego wydana w dniu 13 lutego 2013 r., na wniosek J. S. (dalej: wnioskodawca, strona, skarżący) przez Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów, w indywidualnej sprawie dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych (interpretacja indywidualna).

Za stanu faktycznego przedstawionego we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wynika, że wnioskodawca jako osoba fizyczna jest komandytariuszem spółki komandytowej. Stosownie do przepisu art. 52 §1 w zw. z art. 37 § 1 i art. 103 Kodeksu spółek handlowych, jeśli w umowie spółki komandytowej nie postanowiono inaczej, wspólnik może żądać podziału i wypłaty całości zysku na koniec każdego roku obrotowego. W umowie spółki, której wspólnikiem jest strona, na podstawie wskazanej regulacji Kodeksu spółek handlowych, określono, że wspólnicy mają prawo do udziału w zysku rocznym przeznaczonym do wypłaty w drodze uchwały podjętej za zgodą wszystkich wspólników. W przypadku podjęcia uchwały o wypłacie czystego zysku, jest on dzielony między wspólników stosownie do określonej w umowie spółki proporcji udziałów w zysku spółki (§ 11 umowy spółki). W świetle uregulowań zarówno ustawowych jak i umownych udział wspólnika w zysku następuje dopiero z końcem roku obrotowego, w przypadku gdy wspólnicy spółki wcześniej podejmą zgodną uchwałę w tym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00