Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 13 sierpnia 2013 r., sygn. III SA/Kr 1772/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Janusz Kasprzycki Sędziowie WSA Maria Zawadzka WSA Tadeusz Wołek (Spr.) Protokolant Monika Wójcik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 sierpnia 2013 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Wojewody z dnia 16 października 2012 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania skargę oddala

Uzasadnienie

Wójt Gminy decyzją z dnia [...] 2012 r. Nr [...], odmówił wymeldowania G. G. oraz jej małoletnich dzieci A. G. i P. M. z miejsca pobytu stałego R ul. A - na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r., nr 139, poz. 993 ze zm.), dalej "u.e.l.", oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., nr 98, poz. 1071 ze zm. - obecnie tj. Dz.U. z 2013 r., poz. 267), dalej "K.p.a.".

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że właścicielem lokalu jest J. M., który podtrzymał wniosek o wymeldowanie G. G. wraz z małoletnimi dziećmi i zeznał, że G. G. miejsce pobytu stałego opuściła około 4 lata temu wyjeżdżając do Holandii, natomiast dzieci pozostały w miejscu pobytu stałego pod opieką jego i jego żony. Opuszczenie miejsca pobytu stałego przez G. G. było dobrowolne, zaś klucze do budynku oraz rzeczy osobiste, tj. ubrania, meble oraz całe gospodarstwo domowe posiada w miejscu stałego zameldowania. Do pobytu stałego przyjeżdżała raz na miesiąc w odwiedziny do dzieci i wówczas zostawała na noc. Dodał, iż G. G. syna P. M. zabrała do Holandii w czerwcu 2011 r. a córkę A. G. zabrała 5.12.2011 r. i prawdopodobnie umieściła w internacie w K. Podczas tego pobytu wymieniła zamki w drzwiach na I piętrze i wyjechała do Holandii.

G. G. ustanowiła pełnomocnika, która złożyła na piśmie wyjaśnienie, iż G. G. z małoletnimi dziećmi nie opuściła dobrowolnie miejsca pobytu na stałe. Wyjazdy do Holandii wiążą się z pracą zarobkową oraz zatrudnieniem w zawodzie, czego nie może zrealizować w Polsce. Mieszkanie jest w pełni urządzone w meble, urządzenia techniczne, posiadają tam również rzeczy osobiste i to mieszkanie traktują jako centrum życiowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00