Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 30 lipca 2013 r., sygn. I SA/Wr 868/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędziowie Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska (sprawozdawca), Protokolant Małgorzata Jakubiak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 lipca 2013 r. sprawy ze skargi A S.A. z siedzibą w L. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A S.A. z siedzibą w L. jest interpretacja przepisów prawa podatkowego z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...], wydana w indywidualnej sprawie przez Dyrektora Izby Skarbowej P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów.

Z opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego wynika, że wnioskodawca jest wielooddziałowym podmiotem gospodarczym, rozliczającym się w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie ksiąg handlowych, który prowadzi działalność w wielu obszarach i w ramach działalności wykonuje zobowiązania wynikające z szeregu bardzo dużych kontraktów (np dostawa kruszywa do budowy autostrady A4, czy nadranianu amonu do produkcji silników lotniczych). Prowadzenie działalności w wielu obszarach i za pomocą Oddziałów usytuowanych na terenie całego województwa wymaga od pracodawcy prowadzenia działań zmierzających do integrowania i motywowania załogi. Spowodowało to, że obecnie planowane jest zorganizowania imprezy integracyjno-motywacyjnej w formie pikniku, zawierającej elementy zwyczajowo przyjęte do tego rodzaju spotkań, takie jak przyjazd gości, posiłki, wystąpienia Zarządu Spółki (podczas którego omówione zostaną wyniki Spółki, jej strategia i plany), występy artystyczne, wspólne konkursy i gry zespołowe, itp. Ze względu na różną formę organizowania tego rodzaju imprez przez podmioty świadczące usługi w tym zakresie rozważane jest zapewnienie uczestnikom cateringu na podstawie jednego z niżej wymienionych schematów:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00