Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 lipca 2013 r., sygn. III SA/Wa 962/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Marek Krawczak (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Bożena Dziełak, sędzia WSA Maciej Kurasz, Protokolant starszy referent Iwona Choińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 lipca 2013 r. sprawy ze skargi C. S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Burmistrza Miasta S. z dnia [...] czerwca 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) stwierdza, że uchylona interpretacja indywidualna nie może być wykonana w całości.

Uzasadnienie

W dniu 10 kwietnia 2012 r. C. S.A. z siedzibą w W., (dalej jako "Skarżąca") zwróciła się do Burmistrza Miasta S. z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej opodatkowania budowli wyłączonych z prowadzonej działalności gospodarczej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Głównym przedmiotem działalności Skarżącej jest produkcja piwa na zlecenie. W ramach tej działalności Spółka wykorzystuje m.in. nieruchomości gruntowe, jak również budynki i budowle. Z uwagi na stan techniczny niektórych z budowli, a także ze względu na szybki postęp technologii niektóre z budowli, nie są wykorzystywane w prowadzonej działalności gospodarczej - w odniesieniu do tych budowli nie są dokonywane nakłady, nie są również prowadzone jakiekolwiek prace remontowe.

Przykładem takich budowli, są: zbiornik magazynowania oleju oraz zbiornik osadowy, oba znajdujące się na terenie B. w S..

Pierwotnie zbiornik do magazynowania oleju przeznaczony był do magazynowania mazutu, który był podstawowym paliwem kotłowni. Po zmodernizowaniu kotłowni zbiornik został zaadoptowany do przechowywania oleju opałowego lekkiego, który był wykorzystywany jako rezerwowe paliwo w kotłowni. Jednak od kilku lat, zgodnie z obowiązującymi przepisami, olej opałowy magazynowany jest w nowym, dwupłaszczyznowym zbiorniku, a stary zbiornik stał się bezużyteczny i został odcięty od wszystkich instalacji i nie może być wykorzystywany do magazynowania jakiejkolwiek innej substancji, jaka jest wykorzystywana w prowadzonej przez Spółkę działalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00