Postanowienie WSA w Poznaniu z dnia 3 lipca 2013 r., sygn. II SA/Po 106/13
Prawo pomocy
Referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu - Katarzyna Witkowicz-Grochowska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 3 lipca 2013 r. wniosków M. B. i P. B. o przyznanie prawa pomocy w sprawie ze skargi P. B. na uchwałę Rady Miejskiej Ś. z dnia [...] 2012 r. Nr [...] w przedmiocie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Miasta Ś. postanawia odmówić przyznania prawa pomocy. /-/ K. Witkowicz-Grochowska
Uzasadnienie
M. B. oraz skarżący P. B. w zażaleniu na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 25 kwietnia 2013 r. odrzucającego skargę kasacyjną wskazali, że nie stać ich na opłacenie adwokata. Wezwani do złożenia wniosków o prawo pomocy na urzędowym formularzu PPF przedłożyli wnioski w przepisanej formie, nie wskazali zakresu prawa pomocy, zatem przyjąć należy, że domagają się przyznania prawa pomocy w całości.
W formularzach PPF o prawo pomocy podali, że wspólnie prowadzą swoje gospodarstwo domowe. Skarżąca nie uzyskuje dochodów i pozostaje na utrzymaniu męża, który podał, że uzyskuje dochód jedynie ze stosunku pracy w wysokości [...] zł brutto miesięcznie. Nadto podali, że posiadają budynki związane z prowadzoną przez skarżącego działalnością gospodarczą. W budynkach tych skarżący nie prowadzi jednak działalności gospodarczej, gdyż Starosta decyzją z dnia [...] lipca 2010 r. zakazał działalności w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów. Pozostały do spłaty zobowiązania w wysokości około [...] zł. Oświadczyli, że zobowiązania te spłacają z przychodów z dzierżawy części budynków, w których prowadzona była działalność gospodarcza. Podali, że obsługują zaciągnięte w związku z funkcjonowaniem stacji kredyty i raty leasingowe. Nadto skarżący podali, że posiadają nieruchomość rolną o powierzchni 57,2452 ha.