Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 19 czerwca 2013 r., sygn. I SA/Kr 82/13

 

|Sygn. akt I SA/Kr 82/13 | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 19 czerwca 2013 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Ewa Michna (spr.), Sędzia: WSA Grażyna Firek, Sędzia: WSA Piotr Głowacki, Protokolant: Renata Pazdan, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 czerwca 2013 r., sprawy ze skargi "P" Sp. z o.o. w K., na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej, z dnia 29 października 2012 r. Nr [...], w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 2000 r., - skargę oddala-

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 2 lipca 2009 r., I SA/Kr 675/08 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie m.in. uchylił decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 26 kwietnia 2007 r. Nr [...] i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji - Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia 29 września 2006 r. nr [...], określającą skarżącej "P" Sp. z o.o. w K. wysokość zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2000 r. w kwocie 794 715,00 zł.

W uzasadnieniu wyroku Sąd wskazał na konieczność uzupełnienia materiału dowodowego poprzez przeprowadzenie konfrontacji lub przesłuchania świadków M.M. i M.W. w obecności skarżącej lub jej pełnomocnika. Uzupełnienie postępowania dowodowego miało związek z zakwestionowaniem kosztów uzyskania przychodu z tytułu usług udokumentowanych fakturami wystawionymi przez Firmę Remontowo-Budowlaną "D" M. J. W. z siedzibą w K. Faktury te, zdaniem organów, dokumentowały prace budowlane, które w rzeczywistości nie zostały wykonane.

Dodatkową przyczyną uchylenia decyzji stanowił także brak pełnych ustaleń faktycznych odnośnie zawyżenia przez skarżącą kosztów uzyskania przychodu poprzez zaliczenie do tych kosztów w 2000 r. wydatków w kwocie 110 726,49 zł na wynagrodzenie prezesa W.P. Sąd wskazał także, że organy podatkowe winny były dołączyć do akt obok aneksu również oryginał umowy z 1994 r., gdyż nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale i jej treść mogła mieć wpływ na zaliczenie wydatków spółki z tego tytułu do kosztów uzyskania przychodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00