Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 8 maja 2013 r., sygn. II SA/Rz 205/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Krystyna Józefczyk Sędziowie NSA Maria Piórkowska NSA Małgorzata Wolska /spr./ Protokolant st. sekr. sąd. Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 24 kwietnia 2013 r. sprawy ze skargi M. T. na uchwałę Rady Miasta Przemyśla z dnia 27 września 2012 r. nr 201/2012 w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego -skargę oddala-

Uzasadnienie

Sygn. II SA/Rz 205/13

Uzasadnienie

W dniu 27 września 2012 r. Rada Miejska w Przemyślu, działając na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm. - zwana dalej u.s.g.) oraz art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2012 r. poz. 647 - zwana dalej u.p.z.p.), podjęła uchwałę Nr 201/2012 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "ZASANIE I".

W uzasadnieniu do projektu tej uchwały wskazano, że projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "ZASANIE I" został opracowany na podstawie uchwały nr 207/2008 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 30 października 2008 r. w sprawie przystąpienia do jego sporządzenia. Projekt opracowano uwzględniając stan prawny i uwarunkowania urbanistyczno-architektoniczne, zachowując założenia polityki przestrzennej zawartej w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Przemyśla (uchwalone uchwałą nr 26/2006 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 23 lutego 2006 r.). Wskazano, że tereny objęte planem stanowią własności prywatne, Gminy Miejskiej Przemyśl i Skarbu Państwa.

Plan obejmuje granicami obszar o powierzchni 40,332ha położony w Przemyślu, zawarty pomiędzy ul. Biskupa Jakuba Glazera, Bolesława Śmiałego, Stefana Okrzei, Kazimierza Pułaskiego, Józefa Sułkowskiego, 3-ego Maja i zamkniętymi terenami wojskowymi, istniejącym Cmentarzem Komunalnym oraz terenami obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego "Bielskiego I", osiedla "Rycerskie" i "Na Stawach". Wskazano, że na obszarze planu przeznacza się tereny pod zabudowę mieszkaniową jedno i wielorodzinną, mieszkaniową z usługami, usługową i usług oświaty, parking z usługami, drogi publiczne i ciągi pieszo-jezdne oraz teren zieleni urządzonej. Wskazano, że celem planu jest umożliwienie i określenie zasad zagospodarowania pod realizację zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej, mieszkaniowej z usługami, usługowej oraz uporządkowanie układu drogowego, w tym przebieg drogi zbiorczej KDZ i nowej drogi lokalnej KDL4 i uporządkowanie istniejącej zabudowy. W uzasadnieniu do uchwały wskazano, że w ustaleniach planu wprowadzono ograniczenia i zasady zagospodarowania w związku z położeniem obszaru planu w sąsiedztwie terenów: cmentarza komunalnego "Zasanie" i terenów zamkniętych (MON). Ustalono konserwatorską ochronę dla obiektów i budynków wpisanych do ewidencji zabytków. W opracowanej ekofizjografii podstawowej oraz prognozy oddziaływania na środowisko nie wykazano przeciwwskazań do wprowadzenia proponowanych w planie funkcji. W planie przyjęto stawki procentowe, służące naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem planu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00