Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 kwietnia 2013 r., sygn. II SA/Wa 366/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Kania Sędziowie WSA Jacek Fronczyk Ewa Grochowska - Jung (spr.) Protokolant starszy referent Marcin Borkowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 kwietnia 2013 r. sprawy ze skargi E. S. na decyzję Rektora Uniwersytetu [...] z dnia [...] marca 2011 r. nr [...] w przedmiocie wyrażenia zgody na wznowienie studiów 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję organu I instancji; 2. zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości; 3. zasądza od Rektora Uniwersytetu [...] na rzecz skarżącej E. S. kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Stan sprawy przedstawia się następująco:

Wnioskiem z dnia [...] kwietnia 2010 r. E. S. zwróciła się do Prodziekana ds. studenckich Wydziału [...] o wznowienie studiów w trybie wieczorowym na Wydziale [...] w roku akademickim 2010/2011.

Prodziekan Wydziału [...], działając na podstawie art. 207 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365 z późn. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) i § 8 ust. 6 Regulaminu Studiów na Uniwersytecie [...] uchwalonego uchwałą nr [...] Senatu Uniwersytetu [...] z dnia [...] października 2006 r., po rozpatrzeniu wniosku E. S. z dnia [...] kwietnia 2010 r., w dniu [...] sierpnia 2010 r. wydał decyzję, którą wyraził zgodę na wznowienie przez ww. studiów od semestru zimowego 2010/2011 w ramach powtarzania V roku studiów. W decyzji nałożono na studentkę obowiązek uzupełnienia brakującej ([...]) liczby pkt ECTS do puli 300 punktów spośród przedmiotów specjalizacyjnych lub fakultatywnych oferowanych z puli przedmiotów realizowanych na Wydziale [...] zależnie od liczby brakujących zajęć specjalizacyjnych lub fakultatywnych. W decyzji nałożono również na studentkę obowiązek realizacji różnic programowych: [...],[...] pkt ECTS z przedmiotów ogólnouniwersyteckich. Ponadto w decyzji określono, że przystąpienie do egzaminu magisterskiego możliwe będzie po uzupełnieniu różnic programowych oraz brakującej liczby ECTS z przedmiotów specjalizacyjnych/fakultatywnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00