Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 kwietnia 2013 r., sygn. II SA/Wa 1259/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Lipiński Sędziowie WSA Stanisław Marek Pietras Sławomir Fularski (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Dorota Kwiatkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 kwietnia 2013 r. sprawy ze skargi M.M. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia [...] maja 2012 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby - oddala skargę -

Uzasadnienie

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej decyzją z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...], działając na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 5 oraz art. 47 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. nr 12, poz. 68 z późn. zm., dalej jako "ustawa o Państwowej Straży Pożarnej"), zwolnił ze służby w Państwowej Straży Pożarnej (PSP) [...] M.M. z dniem [...] kwietnia 2012 r. Wobec uwzględnienia przez organ w całości żądania strażaka stwierdzono, że decyzja podlega zgodnie z art. 130 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 ze zm., zwana dalej "K.p.a.") wykonaniu przed terminem do wniesienia odwołania, gdyż jest zgodna z żądaniem strony.

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że w dniu [...] lutego 2012 r. do Komendanta Głównego PSP wpłynął raport [...] M.M. z dnia [...] stycznia 2012 r. zawierający żądanie zwolnienia ze służby w PSP z dniem [...] kwietnia 2012 r. Organ uwzględnił zaś w całości żądanie strażaka, w szczególności w zakresie daty rozwiązania stosunku służbowego.

W dniu [...] kwietnia 2012 r. [...] M.M. złożył odwołanie do Ministra Spraw Wewnętrznych, które uzasadnił chęcią pozostania w służbie PSP. Wskazał, że stanowisko swoje motywuje względami osobistymi, oświadczenie woli o odejściu ze służby złożył zaś pod wpływem przymusu i szantażu. Odwołujący się podniósł, że od wielu lat jest mobbingowany ze względu na poglądy polityczne oraz szeroką działalność społeczną. Podkreślił, że jest notorycznie, brutalnie zwalczany i szykanowany przez przedstawicieli NZSS Solidarność w KP PSP [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00