Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Lublinie z dnia 27 lutego 2013 r., sygn. III SA/Lu 104/13

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Dnia 27 lutego 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia SO del. Iwona Tchórzewska, po rozpoznaniu w dniu 27 lutego 2013 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi G. K. na decyzję Rektora Uniwersytetu M. w L. z dnia [...] grudnia 2012 roku, nr [...] w przedmiocie zawieszenia w prawach studenta p o s t a n a w i a: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

G. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na decyzję Rektora Uniwersytetu M.w L. z dnia [...] grudnia 2012 roku, nr [...] w przedmiocie zawieszenia w prawach studenta do czasu wydania orzeczenia przez Komisję Dyscyplinarną, domagając się uchylenia zaskarżonej decyzji. Jednocześnie G.K.wniósł o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji.

W uzasadnieniu wniosku skarżący wskazał, że jest studentem IV semestru (w istocie, jak wynika z przedstawionych Sądowi akt - studentem IV roku) niestacjonarnych studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu M. w L. Skarżący był i jest bardzo zaangażowany w swoje studia, a także działalność kół naukowych. Zaznaczył, że dopełnił wszystkich formalności związanych z powrotem do nauki po okresie urlopu dziekańskiego w roku akademickim 2011/2012, w którym przypadał okres tymczasowego aresztowania, oraz uiścił czesne w wysokości 9.000 zł. Skarżący podniósł, że wykonanie zaskarżonej decyzji spowoduje, iż nawet w przypadku pozytywnego dla niego rozstrzygnięcia dyscyplinarnego i sądowego - zostanie faktycznie pozbawiony możliwości kontynuowania nauki. Powstałe zaległości w nauce - zarówno niezaliczone egzaminy, jak i nieodbyte praktyki już w obecnej chwili stanowią duży problem, ale skarżący dołoży wszelkich starań, aby je nadrobić. Dalszy brak możliwości uczestniczenia w zajęciach sprawi, że z uwagi na niezaliczone zajęcia skarżący może zostać skreślony z listy studentów. Niewstrzymanie wykonania skarżonego rozstrzygnięcia spowoduje, że dotychczas poniesione wydatki na kształcenie oraz sukcesy skarżącego na tle naukowym zostaną na zawsze zniweczone. Program studiów stomatologicznych, zwłaszcza zaś intensywność zajęć praktycznych powoduje, że kilkutygodniowa przerwa w nauce pociąga za sobą zaległości niemożliwe do nadrobienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00