Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 20 lutego 2013 r., sygn. II SA/Gd 768/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zdzisław Kostka Sędziowie: Sędzia WSA Wanda Antończyk (spr.) Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Diana Wojtowicz po rozpoznaniu w dniu 20 lutego 2013 r. w Gdańsku na rozprawie sprawy ze skargi R. M. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 22 października 2012 r., nr [...] w przedmiocie wykonania określonych czynności lub robót budowlanych oddala skargę.

Uzasadnienie

R. M. wniosła skargę na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 23 października 2012r. nr [...] uchylającą decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 28 marca 2012r. i przekazującą sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.

Zaskarżona decyzja wydana została w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych:

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego pismem z dnia 26 czerwca 2011r. zawiadomił strony o wszczęciu na wniosek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. [...] w G., postępowania w sprawie robót budowlanych, wykonanych w ramach remontu oraz przebudowy części lokalu mieszkalnego nr [...] i dachu budynku przy ul. [...] w G., w zakresie budowy tarasu.

W trakcie kontroli przeprowadzonej w dniu 22 lipca 2011r. organ I instancji ustalił, że R. M. będąca inwestorem, na podstawie decyzji z dnia 12 września 2006r. o udzieleniu pozwolenia na budowę wydanego przez Prezydenta Miasta, dokonała przebudowy dachu ww. budynku mieszkalnego na taras przynależny do lokalu nr 20. Kontrolujący po dokonaniu porównania stanu faktycznego z projektem budowlanym zatwierdzonym w/w decyzją, stwierdzili, że podczas realizacji inwestycji inwestor zrezygnował z wykonania schodka w pokoju przy wejściu na taras oraz zmienił kierunek spadku tarasu (w kierunku budynku), a ponadto zmienił sposób odprowadzania wód opadowych przez zastosowanie koryta odwadniającego podłączonego do rury spustowej, pomiędzy budynkami 47 i 49. Ponadto dokonano oględzin w mieszkaniu nr 14, znajdującym się bezpośrednio pod zagospodarowanym tarasem. W protokole stwierdzono, że w narożniku pokoju w/w lokalu, od strony budynku nr 51 występują widoczne i rozległe ślady zalania wodami opadowymi, a wzdłuż połączenia stropu i ściany zewnętrznej, w pokoju od strony budynku nr 51, pod wybudowanym tarasem przy mieszkaniu nr 20, występują ślady zagrzybienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00