Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 18 grudnia 2012 r., sygn. II SA/Po 875/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jakub Zieliński Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędzia WSA Tomasz Świstak (spr.) Protokolant St. sekretarz sąd. Joanna Wieczorkiewicz-Skoczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi E. K.-M. i G. M. na decyzję Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] 2012 r. Nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lipca 2012 r. Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił w całości decyzję z dnia [...] 2010 r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w P. Uchyloną decyzją organ I instancji na podstawie art. 105 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: "kpa") umorzył jako bezprzedmiotowe wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wybudowania przez E. [...]-M. i G. M. bez wymaganego prawem zgłoszenia obiektu budowlanego - budynku gospodarczego z altaną na terenie działki nr [...] w [...],[...].

Uzasadniając rozstrzygnięcie wydane w I instancji, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w P. podniósł, że w wyniku czynności kontrolnych przeprowadzonych w dniu [...] września 2011 r. stwierdził na wyżej opisanej nieruchomości fakt pobudowania przez inwestorów E. [...]-M. i G. M. na terenie ogródka przydomowego przed lokalem mieszkalnym nr [...] obiektu budowlanego, wykonanego i usytuowanego w następujący sposób: na podłożu betonowym (posadzkę z płytek wykonano w kwietniu 2011 r.) zamontowano (wykonano na przełomie lipca i sierpnia 2011 r.) obiekt o konstrukcji drewnianej z dachem dwuspadowym [...], część obiektu jest zabudowana - wydzielona ściankami osłonowymi drewnianymi, a część jest tylko zadaszona ze ścianką ażurową od strony sąsiedniego ogródka; odprowadzanie wody z dachu rynnami i rurami spustowymi PCV na teren ogródka przy lokalu nr [...]; dłuższym obiekt ten usytuowany jest wzdłuż granicy między wydzielonymi ogródkami przynależnymi do poszczególnych lokali mieszkalnych (od nr [...] do nr [...]), w odległości ok. 70 cm [od granicy]; krótszym bokiem część niezabudowana obiektu usytuowana jest równolegle do zewnętrznej ściany budynku wielorodzinnego - słupki konstrukcyjne w odległości 43 i 51 cm od ściany budynku; drewniana konstrukcja z krawędziaków montowana jest [do] podłoża betonowego łącznikami z blachy stalowej ocynkowanej. Organ wskazał na następujące parametry obiektu: długość 4,[...] m (5,[...] m wraz z rynnami), w tym długość części niezabudowanej 2,[...] m; szerokość maksymalna (cześć zabudowana) 2,[...] m, szerokość minimalna (część tylko zadaszona obiektu) 1,[...] m; wysokość minimalna(okap) 1,[...] m od strony frontowej i 1,[...] m od strony budynku mieszkalnego, wysokość maksymalna w kalenicy 2,[...] m; powierzchnia zabudowy gruntu: 6,[...] m² (cześć zabudowana) i 4,[...] m² (część zadaszona), razem 10,[...] m²; kubatura łączna ok. 22 m³. Podniósł, że obiekt został wykonany dla celów rekreacji codziennej i utrzymania ogródka (przechowywanie narzędzi ogrodniczych, zabawek).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00