Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 18 grudnia 2012 r., sygn. IV SA/Gl 316/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Adam Mikusiński Sędziowie Sędzia NSA Tadeusz Michalik (spr.) Sędzia WSA Stanisław Nitecki Protokolant Paulina Nowak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi T. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie dodatku do zasiłku rodzinnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] wydaną na podstawie art. 151 § 1 pkt. 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 ze zm.), art. 8 pkt. 2, art. 10, art. 20 ustawy z dnia 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139 poz. 992 ze zm.) Wójt Gminy B. orzekł odmówić uchylenia pkt. 3 decyzji dotychczasowych nr [...] z dnia [...] oraz zmienionej decyzją nr [...] z dnia [...] wydanych przez Wójta Gminy B., z uwagi na brak podstaw do ich uchylenia .

W uzasadnieniu wskazał, że w dniu [...] wpłynął wniosek T.N. o wznowienie postępowania administracyjnego zakończonego wydaniem decyzji ostatecznej nr [...] z dnia [...] oraz zmienionej decyzją nr [...] z dnia [...]. T.N. powołując się na orzeczenie WSA w Poznaniu (IV SA/PO 848/07 z dnia 21 stycznia 2008 r.) wnosił o zmianę w/w decyzji w zakresie pkt. 3 i przyznanie dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego na każde z dzieci tj. [...] zł na A.N. i [...] zł na A.N. Wskazał, że przepisy kodeksu postępowania administracyjnego przewidują możliwość wznowienia postępowania, zakończonego decyzją ostateczną, gdy między innymi wyjdą na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne lub nowe dowody istniejące w dniu wydania decyzji, nie znane organowi , który wydał decyzję, a także gdy zagadnienie wstępne zostało rozstrzygnięte przez właściwy organ lub sąd odmiennie od oceny przyjętej przy wydaniu decyzji. Podniósł, że w takiej sytuacji organ administracji zobligowany jest do przeprowadzenia postępowania , co do przyczyn wznowienia i jeśli takowe rzeczywiście istnieją do ich wpływu na treść wydanego wcześniej rozstrzygnięcia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00