Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 3 października 2012 r., sygn. IV SA/Wr 222/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wanda Wiatkowska-Ilków Sędziowie Sędzia NSA Tadeusz Kuczyński (sprawozdawca) Sędzia WSA Alojzy Wyszkowski Protokolant Aleksandra Markiewicz po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 3 października 2012 r. sprawy ze skargi G. D. na decyzję Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej we W. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] 2011 r. nr [...] Terenowa Wojskowa Komisja Lekarska w Ż., na podstawie art. 5 ust. 1, 6 i 7 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2010 r. nr 90, poz. 593 ze zm.), § 4, 16, 21 ust. 1 i 2 i § 24 ust. 1 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 stycznia 2010 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. nr 15, poz. 80), dalej: rozporządzenie, uznała G. D., zwanego dalej skarżącym, niezdolnym do zawodowej służby wojskowej w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego - kategoria "N" w grupie I załącznika nr 1 do rozporządzenia, rozpoznając u niego: 1. padaczkę w wywiadzie (§ 65 pkt 1), 2. erytrocyturię (§ 48 pkt 10), 3. trądzik pospolity (§ 2 pkt 1).

Od powyższej decyzji skarżący odwołał się. W uzasadnieniu podniósł, że decyzja jest dla niego krzywdząca i wniósł o ponowne zbadanie jego stanu zdrowia przez komisję lekarską. Wskazał, że w wieku 13 lat stwierdzono u niego padaczkę pourazową, był leczony i napady ustąpiły po okresie dojrzewania. Dodał, że obecnie nie wymaga leczenia farmakologicznego, bowiem jest osobą zdrową, prowadzi aktywny tryb życia i jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Pomimo, że nie choruje, okresowo poddaje się kontroli lekarskiej i wykonuje badania. Odnosząc się do stwierdzonego u niego schorzenia, mieszczącego się w zakresie pojęciowym § 48 pkt 10 załącznika nr 1 do rozporządzenia, tj. erytrocyturii, wskazał, że schorzenie jest wyleczalne i został poddany leczeniu antybiotykiem. Dołączył również wyniki badań z prawidłowymi zapisami EEG: z dnia [...] sierpnia 2006 r., z dnia [...] lutego 2004 r., z dnia [...] maja 2008 r. oraz z dnia [...] kwietnia 2011 r. oraz zaświadczenie z dnia [...] września 2011 r. z NZOZ Przychodni Neurologicznej - B. w G. W., w którym stwierdzono brak przeciwwskazań ze strony neurologicznej do podjęcia pracy w zawodzie policjanta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00