Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 5 października 2012 r., sygn. I SA/Lu 538/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (sprawozdawca), Sędziowie WSA Małgorzata Fita, NSA Anna Kwiatek, Protokolant Referent Paulina Zając, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 października 2012 r. sprawy ze skargi A Spółka Jawna z siedzibą w B na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia /.../ r. nr /.../ w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia [...] lutego 2012 r. Dyrektor Izby Skarbowej działając z upoważnienia Ministra Finansów stwierdził, że stanowisko A, przedstawione we wniosku o pisemną interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego dotyczącą podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przeniesienia z mocy prawa własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w zamian za odszkodowanie - jest nieprawidłowe.

W dniu [...] listopada 2011 r. pełnomocnik spółki złożył wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przeniesienia z mocy prawa własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w zamian za odszkodowanie.

We wniosku, uzupełnionym pismami z dnia 13 lutego 2012 r. oraz z dnia 27 lutego 2012 r., zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest właścicielem nieruchomości zabudowanej budynkiem hotelowym w miejscowości J., gmina P. Przedmiotowa nieruchomość została zakupiona w dniu 26 kwietnia 1999 r. od poprzedniego właściciela, który był rolnikiem. Podatku VAT nie odliczono. Budynek hotelowy został wybudowany w 2001 r. z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej. Faktury w związku z prowadzoną budową były wystawiane na Spółkę. Podatek VAT od budowy hotelu podlegał odliczeniu i został odliczony. Nieruchomość, na której znajduje się budynek hotelu nie była przedmiotem najmu ani dzierżawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00