Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 10 października 2012 r., sygn. I SA/Go 645/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski Sędzia WSA Barbara Rennert Protokolant Asystent sędziego Marta Surmacz-Buszkiewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 października 2012 r. sprawy ze skargi "I" sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za listopad 2008 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
I" sp. z o.o., reprezentowana przez doradcę podatkowego M.B., zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] czerwca 2012 r. nr [...]. Zaskarżona decyzja uchylała w całości decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] i określała spółce w podatku od towarów i usług za miesiąc listopad 2008 r. kwotę różnicy podatku do zwrotu w wysokości 15.771 zł.
Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym.
Pracownicy Urzędu Skarbowego, na podstawie upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej nr [...] z dnia [...] listopada 2010 r., w dniach od [...] stycznia 2011r. oraz od [...] stycznia 2011r. do [...] stycznia 2011r., przeprowadzili w spółce kontrolę podatkową w zakresie prawidłowości rozliczenia podatku od towarów i usług oraz sporządzenia deklaracji VAT-7 za okres od stycznia do grudnia 2008 r.
Kontroli poddano m.in. faktury dotyczące dostaw za miesiące od stycznia do grudnia 2008 r., faktury dotyczące nabyć za miesiące od stycznia do grudnia 2008 r., rejestry zakupu i sprzedaży za miesiące od stycznia do grudnia 2008 r., deklaracje VAT-7 oraz korekty deklaracji za okres od stycznia do grudnia 2008 r.
W toku kontroli podatkowej stwierdzono, że spółka w wyniku zastosowania niewłaściwego symbolu PKWiU dla dostaw towarów w postaci żywych organizmów, wykorzystywanych jako pokarm dla ryb akwariowych, takich jak: larwy ochotki (Chironomus), larwy szklarki (Chaoborus flavicans), rurecznik (Tubifex tubifex), doniczkowiec (Enychytreaus albidus), rozwielitka (Daphnia pulex), oczlik (Cyclop sp.), solowiec (Artemiafranciscana), wrotka morska (Brachio-nus plicatilis), kiełż morski (Gammarus oceaniom), lasonóg (Mysis sp.), stosowała niewłaściwą stawkę podatku od towarów i usług, tj. 3% zamiast 22%.