Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 18 kwietnia 2012 r., sygn. I SA/Go 107/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska Protokolant Asystent sędziego Katarzyna Kołodziej-Kobierowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 kwietnia 2012 r. sprawy ze skargi "I" sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za styczeń 2006 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
"I" sp. z o.o., reprezentowana przez doradcę podatkowego M.B. zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] grudnia 2011r. nr [...] uchylającą w całości decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] września 2011r. nr [...] i określającą spółce w podatku od towarów i usług za miesiąc styczeń 2006 r. prawidłową kwotę różnicy podatku do zwrotu w wysokości 14.078 zł.
Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym.
Pracownicy Urzędu Skarbowego, na podstawie upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej nr [...] z dnia [...] listopada 2010r., w dniach [...] listopada 2010r. oraz od [...] grudnia 2010r. do [...] stycznia 2011r., przeprowadzili w spółce kontrolę podatkową w zakresie prawidłowości rozliczenia podatku od towarów i usług oraz sporządzenia deklaracji VAT-7 za okres od stycznia do grudnia 2006 r.
Kontroli poddano m.in. faktury dotyczące dostaw za miesiąc styczeń 2006 r., faktury dotyczące nabyć za miesiąc styczeń 2006 r., rejestry zakupu i sprzedaży za miesiąc styczeń 2006 oraz deklaracje VAT-7.
W toku kontroli podatkowej stwierdzono, że spółka w wyniku zastosowania niewłaściwego symbolu PKWiU dla dostaw towarów w postaci żywych organizmów, wykorzystywanych jako pokarm dla ryb akwariowych, takich jak: larwy ochotki (Chironomus), larwy szklarki (Chaoborus flavicans), rurecznik (Tubifex tubifex), doniczkowiec (Enychytreaus albidus), rozwielitka (Daphnia pulex), oczlik (Cyclop sp.), solowiec (Artemiafranciscana), wrotka morska (Brachio-nus plicatilis), kiełż morski (Gammarus oceaniom), lasonóg (Mysis sp.), stosowała niewłaściwą stawkę podatku od towarów i usług, tj. 3% zamiast 22%.