Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 lipca 2012 r., sygn. II SA/Wa 240/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Janusz Walawski (spr.) Sędziowie WSA Ewa Grochowska - Jung Danuta Kania Protokolant referent stażysta Marcin Borkowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 lipca 2012 r. sprawy ze skargi A. M. na rozkaz personalny Komendanta [...] Policji z dnia [...] grudnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zajmowanego stanowiska i mianowania na stanowisko służbowe oddala skargę
Uzasadnienie
Komendant Rejonowy Policji [...], na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 ze zm.), w dniu [...] października 2011 r. wydał rozkaz personalny nr [...], którym zwolnił A. M. z dniem [...] października 2011 r. ze stanowiska policjanta [...] w Zespole [...] i mianował z dniem [...] października 2011 r. na stanowisko policjanta [...] w Zespole [...], bez zmiany składników uposażenia.
Na podstawie art. 108 § 1 Kpa powyżej określonemu rozkazowi organ nadał rygor natychmiastowej wykonalności.
W uzasadnieniu rozkazu personalnego organ podał, że mianowanie na stanowisko równorzędne w innej komórce organizacyjnej Komisariatu nastąpiło na wniosek Komendanta Komisariatu Policji [...] w związku z koniecznością zapewnienia prawidłowej realizacji zadań w tym komisariacie. Nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności podyktowane jest ważnym interesem służby, tożsamym z interesem społecznym i ma na celu zapewnienie właściwej realizacji ustawowych zadań Policji.
A. M., reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, od powyższego rozkazu personalnego złożyła odwołanie do Komendanta [...] Policji.