Wyrok WSA w Warszawie z dnia 23 maja 2012 r., sygn. II SA/Wa 59/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Pisula-Dąbrowska Sędziowie WSA Sławomir Antoniuk (spr.) Waldemar Śledzik Protokolant referent stażysta Marcin Borkowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 maja 2012 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania - oddala skargę -
Uzasadnienie
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (dalej - Szef ABW) decyzją z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 127 § 3 k.p.a., utrzymał w mocy własną decyzję z dnia [...] sierpnia 2011 r. nr [...], dotyczącą umorzenia postępowania w przedmiocie wypłaty M. S. ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany w roku zwolnienia ze służby w ABW urlop wypoczynkowy oraz zaległe urlopy wypoczynkowe, o których mowa w art. 128 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 29. poz. 154 ze zm.).
W uzasadnieniu powyższej decyzji Szef ABW podniósł, iż decyzją z dnia [...] sierpnia 2011 r., po rozpatrzeniu wniosku M. S. z dnia 3 stycznia 2011 r. o wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany w roku zwolnienia ze służby w ABW urlop wypoczynkowy oraz zaległe urlopy wypoczynkowe, umorzono postępowanie administracyjne. Organ stwierdził, że w obrocie prawnym funkcjonuje prawomocna i ostateczna decyzja Szefa ABW o odmowie wypłaty M. S. ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w roku zwolnienia ze służby w ABW oraz zalegle urlopy wypoczynkowe. Zatem bezprzedmiotowe stało się prowadzenie kolejnego postępowania administracyjnego o wypłatę tych świadczeń.