Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 17 maja 2012 r., sygn. II SA/Ol 247/12

 

Dnia 17 maja 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia NSA Janina Kosowska Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Matczak (spr.) Sędzia WSA Bogusław Jażdżyk Protokolant specjalista Wojciech Grabowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 maja 2012 roku sprawy ze skargi Spółki A na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie umieszczenia w ewidencji pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oddala skargę

Uzasadnienie

Po przeprowadzeniu kontroli w sprawie wykonywania prac o szczególnym charakterze, Państwowy Inspektor Pracy decyzją z dnia "[...]" nakazał umieszczenie pracownika I.K., ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego, w ewidencji pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Podstawę rozstrzygnięcia stanowił art. 33 ust. 1 pkt 1 i art. 11a ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz.U. Nr 89, poz. 589 ze zm.) w zw. z art. 41 ust. 4 pkt 2 oraz art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych (Dz.U. Nr 237, poz. 1656 ze zm.).

W uzasadnieniu wyjaśniono, że I.K. był zatrudniony w ZOZ "[...]" od "[...]" na stanowisku ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego na podstawie umowy o pracę w wymiarze ¼ etatu oraz wykonywał pracę na podstawie kontraktu (umowy cywilno-prawnej) na świadczenie usług ginekologiczno-położniczych na tym samym oddziale. W dniu "[...]" 2010 r. zmieniono aneksem warunki umowy o pracę w zakresie wymiaru czasu pracy, z ¼ etatu na pełny etat. Od tego dnia I.K. wykonuje pracę tylko na podstawie umowy o pracę na stanowisku ordynatora oddziału. W karcie stanowiska pracy, znajdującej się w jego aktach osobowych, zostały wskazane między innymi zadania na tym stanowisku pracy traktowane jako obowiązkowe. Oprócz obowiązków ogólnych, zostały wyróżnione obowiązki szczegółowe do których należy: nadzór nad prawidłowym tokiem pracy oddziału; nadzorowanie pod względem fachowym i etycznym pracy podległego personelu oraz dbanie o dyscyplinę pracy pracowników; nadzorowanie i dbanie o bezpieczeństwo pacjentek w oddziale oraz odpowiedzialność za ciągłość opieki; udział w sekcjach anatomopatologicznych dokonywanych na zmarłych w oddziale oraz analizowanie ewentualnych niezgodności między rozpoznaniem klinicznym anatomopatologicznym bądź uchybieniach w prowadzonym leczeniu; pełnienie dyżurów medycznych zgodnie z potrzebami i opracowanym harmonogramem; w przypadku przejęcia w grafiku zbiorczym w danym dniu wykonywania czynności głównego lekarza dyżuru - jest zobowiązany w tym dniu wykonywać wszystkie konieczne prace dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów, a także sprawuje pełną kontrolę nad szpitalem, nadzoruje jego działanie i innych lekarzy dyżuru oraz podejmuje inne czynności zapewniające sprawne i bezkolizyjne działanie szpitala związane z ewakuacją pacjentów w stanach zagrożenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00