Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 25 kwietnia 2012 r., sygn. II SA/Sz 150/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Sędziowie Sędzia NSA Grzegorz Jankowski, Sędzia NSA Stefan Kłosowski (spr.), Protokolant Małgorzata Płocharska-Małys, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 25 kwietnia 2012 r. sprawy ze skargi M. W. na rozkaz personalny Komendanta Policji z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy wypłaty uposażenia oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...]r. wydanym

na podstawie art. 42 ust. 4 w związku z art.6 f ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2007r. nr 43 poz. 277 z późn. zm.) po rozpatrzeniu wniosku mł. asp. M. W. o wypłatę zaległego uposażenia za okres od [...]r. do [...]r. Komendant Powiatowy Policji orzekł, iż wnioskującemu funkcjonariuszowi Policji wynagrodzenie za powyższy okres nie przysługuje.

W uzasadnieniu wydanego rozstrzygnięcia Komendant Powiatowy Policji

stwierdził, iż rozkazem personalnym z dnia [...] r. nr [...] z dnia [...]r. zwolnił ze służby mł. asp. M. W. na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 ustawy o Policji.

Od rozkazu o zwolnieniu mł. asp. M. W. wniósł odwołanie

do Komendanta Wojewódzkiego Policji, który rozkaz ten utrzymał w mocy. Mł asp. M. W. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który wyrokiem z dnia 24 marca 2011 r. sygn. akt lI SA/Sz 1139/10 uchylił zaskarżony rozkaz. Dnia [...]r. mł. asp. M. W. zgłosił gotowość do podjęcia służby. Wykonując wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dniem [...] r. Komendant Powiatowy Policji mianował M. W. na stanowisko, jakie zajmował przed zwolnieniem ze służby.

W dniu [...] r. mł. asp. M.W. wniósł o wypłatę zaległego uposażenia od dnia [...] r. do [...]r.

Podejmując decyzję o odmowie wypłaty zaległego uposażenia organ kierował się przede wszystkim art. 42 ust. 4 z dnia 6.04.1990 r. ustawy o Policji, który wskazuje, że prawo do uposażenia powstaje z dniem podjęcia służby. Mł. asp. M.W. rozkazem personalnym nr [...] Komendanta Powiatowego Policji, z dniem [...]r. został mianowany na stanowisko, jakie zajmował przed zwolnieniem ze służby, tj. detektywa Referatu Operacyjno- Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego i tego dnia podjął czynności służbowe, powodując powstanie obowiązku wypłacania uposażenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00