Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 1 grudnia 2011 r., sygn. I SA/Po 683/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Karol Pawlicki (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Małecki Sędzia WSA Małgorzata Bejgerowska Protokolant st.sekr. sąd. Paulina Budzyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 listopada 2011r. sprawy ze skargi K.R. na interpretację indywidualną Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz skarżącej K.R. kwotę [...] zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego; III. stwierdza, że interpretacja indywidualna wymieniona w punkcie pierwszym nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się niniejszego wyroku.
Uzasadnienie
W dniu [...] lipca 2009 r. K. R.-S. złożyła wniosek, uzupełniony pismem z dnia [...] września 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntów. Jako przepisy prawa będące przedmiotem interpretacji wskazano art. 2 pkt 6, art. 5 ust. 1 pkt 1, art. 7 ust. 1, art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) - dalej powoływana jako ustawa o VAT.
W opisie zdarzenia przyszłego wnioskodawczyni wskazała, że w listopadzie 2004 r. otrzymała od rodziców darowiznę - gospodarstwo rolne. Darowizna obejmowała grunty rolne i leśne położone w województwie mazowieckim oraz jedną działkę położoną w województwie warmińsko-mazurskim. Darowizna związana była bezpośrednio z przejściem ojca wnioskodawczyni na tzw. rentę strukturalną. Zarówno w roku 2004 jak i obecnie grunty położone w województwie mazowieckiem były wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej, natomiast grunt w województwie warmińsko-mazurskim, z uwagi na jego znaczne oddalenie od głównego gospodarstwa i niewielki obszar (ok. [...] ha), stanowią nieużywane grunty rolne i nieużytki. Dla wskazanego gruntu brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jednak ze studium wynika, iż teren ten może być przeznaczony pod zabudowę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right