Orzeczenie
Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 21 grudnia 2011 r., sygn. II SA/Gd 746/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok Sędziowie: Sędzia WSA Mariola Jaroszewska Sędzia WSA Katarzyna Krzysztofowicz (spr.) Protokolant Sekretarz Sądowy Dorota Kotlarek po rozpoznaniu w dniu 7 grudnia 2011 r. na rozprawie sprawy ze skargi E. D. i W. D. na decyzję Wojewody z dnia 5 lipca 2011 r., nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Starosty z dnia 15 listopada 2010 roku, nr [...]; 2. określa, iż decyzje wskazane w punkcie pierwszym wyroku nie mogą być wykonane; 3. zasądza od Wojewody solidarnie na rzecz skarżących E. D. i W. D. kwotę 500 (pięćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia 15 listopada 2010 roku, nr [...], wydaną na podstawie art. 28, art. 33 ust. 1, art. 34 ust. 4 i art. 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r., nr 156, poz. 1118 ze zm. - dalej jako ustawa - Prawo budowlane) Starosta zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę B. D. i K. D. dla inwestycji obejmującej budowę budynku mieszkalno-usługowego (w tym: na parterze - zakład kosmetyczny, na piętrze - sprzedaż artykułów elektronicznych i na poddaszu - mieszkanie) z wewnętrznymi instalacjami: elektryczną, wodociągową, kanalizacji sanitarnej, gazowej i c.o. z 2 kotłami gazowymi (c.o. i c.w.u.) oraz przyłączami: gazowymi i kanalizacji sanitarnej, na terenie działek nr [...], nr [...] i nr [...] (przyłącza), położonych w C. przy ul. Z. i ul. S.
W uzasadnieniu decyzji organ I instancji przedstawił przebieg dotychczasowego postępowania w sprawie oraz stanowiska stron postępowania (M. A. oraz E. D. i W. D.). W ocenie organu I instancji nie było podstaw do odmowy wydania pozwolenia na budowę dla przedmiotowej inwestycji, ponieważ inwestorzy dostarczyli zmieniony projekt budowlany, który spełnia wymogi decyzji o warunkach zabudowy, wydanej dla tej inwestycji i wykazali się prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Z przedłożonego projektu budowlanego wynika, że na działce nr [...] przewiduje się budowę budynku mieszkalno-usługowego dwukondygnacyjnego, z poddaszem użytkowym. Parter budynku przeznaczono na gabinet kosmetyczny, I piętro na pomieszczenie służące do sprzedaży artykułów elektronicznych, a poddasze na mieszkanie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right