Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 4 listopada 2011 r., sygn. I SA/Wr 1338/11

 

Dnia 4 listopada 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Protokolant Lucyna Barańska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 21 października 2011 r. sprawy ze skargi "A" spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w L. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie przepisów o podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi rozpatrywanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu była interpretacja indywidualna działającego z upoważnienia Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...].04.2011 r. (nr [...]) w przedmiocie przepisów o podatku od towarów i usług, wydana na wniosek spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w L. A (dalej także A), złożony organowi w dniu 31.01.2011 r.

We wniosku spółka przedstawiła, iż prowadzi działalność w zakresie udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach w uzyskaniu odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych. Przeważnie chodzi o szkody osobowe, natomiast odszkodowanie uzyskiwane jest z polisy OC (odpowiedzialności cywilnej) sprawcy zdarzenia. Do potencjalnych klientów spółka dociera za pośrednictwem sieci agentów na terenie całego kraju, którzy w jej imieniu kompletują niezbędną dokumentację, tj. zawierają umowy o dochodzenie świadczeń odszkodowawczych oraz kompletują pozostałą dokumentację. Procedura uzyskania należności wynikłych z roszczeń odszkodowawczych rozpoczyna się od negocjacji z zakładem ubezpieczeniowym (postępowanie przesądowe). Spółka w ramach swojej działalności wykonuje następujące czynności: weryfikacja merytoryczna sprawy, zgłoszenie szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego, prowadzenie negocjacji pomiędzy klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie wysokości wypłacanych świadczeń odszkodowawczych. W razie nieuzasadnionej odmowy wypłaty sprawa kierowana jest do kancelarii prawniczej, a następnie na drogę postępowania sądowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00