Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 listopada 2011 r., sygn. V SA/Wa 1389/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA - Izabella Janson, Sędzia WSA - Beata Blankiewicz-Wóltańska (spr.), Sędzia WSA - Michał Sowiński, Protokolant spec. - Mariusz Dzierzęcki, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 listopada 2011 r. sprawy ze skargi W. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty cła oraz kwoty podatku od towarów i usług; 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku; 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz W. G. kwotę 800 zł (osiemset złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi z 16 czerwca 2011 r. W. G. (zwanego dalej: "Skarżącym") jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] uchylająca decyzję Naczelnika Urzędu Celnego [...] w W. nr [...] z [...]września 2009 r. w zakresie określenia kwoty odsetek i w tym zakresie umarzająca postępowania oraz utrzymująca decyzję organu I instancji w mocy w pozostałym zakresie, dotyczącej określenia klasyfikacji taryfowej towaru oraz retrospektywnego zaksięgowania kwoty długu celnego i określenia kwoty podatku od towarów i usług w prawidłowej wysokości względem towarów objętych zgłoszeniem celnym w pkt 1 SAD nr [...] z [...] grudnia 2008 r.

Zaskarżone orzeczenie zostało wydane w następującym stanie faktycznym:

W dniu [...] grudnia 2008 r., Importer - F. w W., działając przez Pełnomocnika - Agencję Celną T. Sp. z o.o. w W. zgłosił do procedury dopuszczenia do obrotu towar zadeklarowany jako “artykuły dekoracyjne wielkanocne", wg dokumentu SAD nr OGL [...] - poz. 1 taryfikując go do pozycji 9505 (kod TARIC 9505 10 90 00) obejmującej z brzmienia: "Artykuły świąteczne, karnawałowe lub inne rozrywkowe, włączając akcesoria do sztuk magicznych i żartów", ze stawką celną w wysokości 2,7% i stawką podatku VAT w wysokości 22%. Do zgłoszenia załączono faktury nr: [...] z dnia [...] listopada 2008 r., w których sprowadzony towar określono jako artykuły wielkanocne w postaci m.in. gniazd i jajek na piku, królików, kurczaków, kur i kogutków (również z na piku).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00