Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 13 września 2011 r., sygn. I SA/Kr 1013/11

 

Sygn. akt I SA/Kr 1013/11 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 13 września 2011r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Beata Cieloch, Sędziowie: WSA Maja Chodacka (spr.), WSA Jarosław Wiśniewski, Protokolant: Daniel Marzec, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2011r., sprawy ze skarg "M" Sp. z o.o. Spółka Komandytowa w W., na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej, z dnia 10 marca 2010r. Nr [...],, [...], w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego oraz nadpłaty wraz z należnym oprocentowaniem w podatku od towarów i usług za, październik 2007r., - skargi oddala -

Uzasadnienie

W dniu 12 maja 2008r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego wpłynął wniosek Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością "M. " o stwierdzenie nadpłaty w podatku od towarów i usług za październik 2007r. w wysokości 62.904,00zł. Wraz z wnioskiem wpłynęła również korekta deklaracji podatkowej VAT-7 za ten miesiąc oraz wniosek o stwierdzenie i zwrot nadpłaty podatku należnego w kwocie 62.904,00zł.

Z uwagi na przekształcenie powyższej Spółki z dniem 28.04.2008r. w spółkę komandytową pod nazwą M. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, wniosek przekazany został do załatwienia zgodnie z właściwością Naczelnikowi Urzędu Skarbowego.

W uzasadnieniu wniosku Spółka podniosła, iż nadpłata w podatku VAT powstała na skutek nie ujęcia w pierwotnej deklaracji VAT-7 złożonej za ten okres rozliczeniowy, kwoty podatku VAT wynikającej z faktur dokumentujących zakup paliwa do samochodów osobowych oraz innych pojazdów, co do których na mocy przepisów obowiązujących od 1 maja 2004r. takie prawo nie przysługuje oraz dokumentujących nabycie tego rodzaju pojazdów.

Z uwagi na zawarty w art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm., zwana dalej:" u.p.t.u.")zakaz odliczania podatku naliczonego, gdy związany jest on z nabywaniem paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych lub pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 86 ust. 3 oraz wynikające z art. 86 ust. 3 i 5 u.p.t.u. ograniczenie w odliczeniu podatku naliczonego w przypadku zakupu samochodów osobowych Spółka nie uwzględniła w tym rozliczeniu podatku naliczonego od zakupu paliwa do tych samochodów oraz odliczyła jedynie 60% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu tych samochodów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00