Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 27 lipca 2011 r., sygn. I SA/Go 393/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Joanna Brzezińska (spr.) Sędzia WSA Alina Rzepecka Protokolant Sekretarz sądowy Grzegorz Oracz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 lipca 2011 r. sprawy ze skargi P.P. na decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji w sprawie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od lipca do grudnia 2006 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu [...] grudnia 2008r., Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej wydał decyzje nr od [...], określające wobec P.P. kwoty zobowiązania w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od lipca do listopada 2006r. oraz kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia za grudzień 2006r. Od decyzji tych strona nie wniosła odwołania, stały się ostateczne z dniem 20 stycznia 2009r.

Pismem z dnia [...] czerwca 2010r., skierowanym do Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej, P.P. wniósł o:

1. wznowienie postępowania w sprawach zakończonych wyżej wymienionymi decyzjami na podstawie art. 240 § 1 pkt 1 i pkt 2 oraz art. 240 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) - zwanej dalej Ordynacją podatkową;

2. uchylenie w całości zaskarżonych decyzji i orzeczenie co do istoty sprawy;

3. wstrzymanie wykonania tych decyzji na podstawie art.246 Ordynacji podatkowej.

4. przeprowadzenia dowodów wskazanych w treści wniosku.

W uzasadnieniu wniosku P.P. podał, że stał się ofiarą przestępczych działań osoby trzeciej, która przez swojej nielegalne działania doprowadziła do obciążenia zobowiązaniami podatkowymi osób, które faktycznie nie prowadziły działalności gospodarczej tj. skarżącego i jego żony. Stwierdził, że dowody na podstawie których ustalono istotne dla sprawy okoliczności faktyczne, okazały się fałszywe, a ww. decyzje ostateczne zostały wydane w wyniku przestępstwa. Według strony, dowodami na taki stan rzeczy są zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, złożone w Prokuraturze Rejonowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00